Reklama

Dziwny remont na Rogozińskiego

02/08/2015 11:00

Kiedy blisko dwa tygodnie temu zaczął się remont chodników przy ulicy Rogozińskiego, mieszkańcy się cieszyli, że ich ulica będzie wygodniejsza i ładniejsza. Już po paru dniach przestali się cieszyć i zaczęli kląć.

– Patrzyłem z piętra, jak wygląda praca, i aż mnie ponosiło z nerwów – opowiada jeden z mieszkańców bloku przy Rogozińskiego. Pracownicy kręcili się raz tu, raz tam i wyglądało na to, że nikt im porządnie nie zaplanował pracy. Jednego dnia ułożyli kostkę, a już drugiego dnia ją rozbierali, bo coś tam nie wyszło[paywall]. Zdemontowali krawężniki i dopiero po kilku dniach, kiedy zwróciłem im uwagę, że dziury na poboczu są niebezpieczne dla kierowców, ustawili ograniczniki. Wszystko zostawili rozgrzebane i już od kilku dni nie widziałem ani jednego pracownika.

Droga przez mękę

– Najgorzej mają piesi – dodaje mieszkanka sąsiedniego bloku. Chodniki i po prawej, i po lewej stronie są rozgrzebane i normalnie nie da się nimi przejść. Już się zdarzyło, że starsza pani wpadła w dziurę. Zostawili wprawdzie wąską ścieżkę z chyboczących się płytek, ale nie ma mowy, żeby dwie osoby mogły się wyminąć. Matki z dziećmi w wózkach muszą łamać przepisy i jeździć jezdnią, narażając się na potrącenie, bo do przejścia wyznaczonego dla pieszych nie da się dotrzeć. Nawet nie mamy u kogo interweniować, bo nie ma żadnej tablicy z informacją, kto jest wykonawcą robót. Pewnie firma wstydzi się takiego partactwa.

Reklama

Można inaczej

Remonty ulic są nieuniknione i zawsze stwarzają uciążliwości dla kierowców i pieszych, ale można te uciążliwości zminimalizować, choćby tak jak na Wybrzeżu Piłsudskiego, gdzie firma budująca kładkę zajęła chodnik po jednej stronie, ale jednocześnie wybudowała chodnik zastępczy. Szeroki, wygodny i dodatkowo zabezpieczony barierką od strony jezdni. Widać, jak się pomyśli, to można.


fot.Jacek Szwic
– Chodnikiem po prawej stronie też trudno przejść – żali się jeden z mieszkańców tej ulicy.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Prezes - niezalogowany 2015-08-02 13:02:02

    Zastanawia mnie dlaczego ten człowiek przejmuje się tak bardzo chodnikiem skoro i tak nie korzysta z niego ... Wielokrotnie zamiast chodzić chodnikiem to idzie boiskiem przy SP14 przez środek tempem spacerowym uprzykrzając grę młodzieży . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    4576 - niezalogowany 2015-08-02 15:01:34

    Typowy remont .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iuyhgfrds - niezalogowany 2015-08-02 15:02:04

    Bo jeszcze mu na czymś zależy bo jeszcze mu się chce .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości