W połowie maja br. scenę przemyskiego Centrum Kulturalnego opanowali najmłodsi. Pełne naturalnego uroku maluchy zawładnęły sercami jurorów i widowni. A wszystko to miało miejsce w ramach dziesiątej edycji Przedszkolnych Prezentacji Artystycznych.
Do artystycznych zmagań przystąpiło w tym roku ponad 300 wykonawców. Swoje uczestnictwo zgłosiło 13 przedszkoli z naszego miasta[paywall]:nr 2, 3, 4, 7, 12, 13, 14, 16, 19, 20 oraz trzy placówki niepubliczne – Przedszkole „Mały Nazaret”, „Promyczek” i „Omnibusek”. Pierwszego dnia tradycyjnie odbył się przegląd i prezentacja osiągnięć najmłodszych artystów.
– To była prawdziwa eksplozja dziecięcych talentów – komentują organizatorzy. Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Sałamacha, Beata Maciupa i Artur Mykita po wysłuchaniu 40 prezentacji – 5 przedstawień, 16 układów tanecznych, 19 piosenek – wyłoniła z grona występujących 16 najlepszych wykonawców. W drugim dniu mali artyści zaprezentowali się w Koncercie Galowym. – Po raz kolejny udowodnili, że piosenka, taniec i teatr to zajęcie zarezerwowane nie tylko dla dorosłych – stwierdza Artur Mykita, dyrektor SP nr 15 w Przemyślu i członek jury.

Nagrody i upominki dla uczestników wydarzenia ufundowali:
radni Rady Miasta Przemyśla – Ewa Sawicka, Łucja Podbilska, Robert Bal, Maciej Kamiński, Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowych i Osób Zarządzających Oświatą, Warsztaty Cukiernicze SOSW nr 3 w Przemyślu, Hurtownia Spożywcza „Kolmar” w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze