Ten, kto w czasie ferii wybrał Przemyską Bibliotekę Publiczną, z pewnością się nie zawiódł. Placówka zaoferowała swoim najmłodszym użytkownikom sporo atrakcji, począwszy od przygód w wiosce Eskimosów, przez turniej gier na Xbox One, po spektakl kukiełkowy.
Od 30 stycznia do 9 lutego br. Dział dla Dzieci i Młodzieży opanowali Inuici, bo tak brzmi właściwa nazwa mieszkańców Dalekiej Północy. W ich rolę wcielili się mali uczestnicy ferii, którzy krok po kroku, dzięki niezrównanej Małgorzacie Tomków, wspieranej przez[paywall] Jolantę Wilk-Krzywonos, odkrywali obcą sobie kulturę. Dowiadywali się, jak żyją Eskimosi, co jedzą, czym się trudnią na co dzień i jak radzą sobie z zimnem i mrozem.
Z pomocą przyszły im książki i filmy opowiadające o życiu w lodowej krainie. Dzieci poznały m.in. historię Anaruka, chłopca z Grenlandii, autorstwa Czesława Centkiewicza, oraz autentyczne przygody małej reporterki Neli na kole podbiegunowym. Bawiły się również w łowienie ryb i budowę igloo, brały udział w warsztatach plastycznych i wokalnych, a na zakończenie spotkań uczestniczyły w eskimoskim karnawale, pełnym zabaw, tańców i konkursów.
To jednak nie wszystko, co w czasie ferii biblioteka przygotowała dla najmłodszych. Mogli oni także wziąć udział w turnieju gier na konsoli Xbox One i zawalczyć o atrakcyjne nagrody.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze