Reklama

Fajki mistrza Bednarczyka docenione

04/12/2017 13:30

Zbigniew Bednarczyk, właściciel Pracowni Fajek Bróg z podprzemyskiego Ostrowa, został jednym z laureatów XVI edycji Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej.

Gala wręczenia nagród miała miejsce 30 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. Nominowane firmy rywalizowały w kategorii firm mikro, małych oraz dużych. Kapituła dokonała[paywall] oceny ich produktów i usług.

– W naszym regionie mamy coraz szersze grono przedsiębiorców, którzy świadomie i z determinacj realizują swoje wizje ekspansji lokalnego biznesu – powiedział Paweł Zając, dyrektor Centrum Promocji Biznesu. – Docenić tu należy samorządy wojewódzkie, powiatowe, miejskie i gminne, które mocno wspierają rozwijającą się gospodarkę i dzięki którym wzmacnia się poczucie tożsamości regionalnej. Ta tożsamość buduje wspólnotę podkarpackiego biznesu, której dopełnieniem jest Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, przyznawana firmom już od 16 lat – dodał.

Mistrz fajkarski Zbigniew Bednarczyk swoją fajkarską przygodę zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rzemiosła uczył się od Kazimierza Roga. Właśnie pod jego czujnym okiem zrobił pierwszą w życiu fajkę. Następnie spod jego wprawnej ręki wyszły ich tysiące. Samodzielnie je projektuje i wykonuje, co doceniają miłośnicy palenia tytoniu i kolekcjonerzy fajek w Polsce i najodleglejszych częściach globu. Jak sam wielokrotnie podkreśla, czerpie radość z obcowania z drewnem twierdząc, że to „wyjątkowe, zmysłowe” zajęcie. W wolnych chwilach rzeźbi.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adc - niezalogowany 2017-12-04 20:47:32

    Egocentryk

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama