Zbigniew Bednarczyk, właściciel Pracowni Fajek Bróg z podprzemyskiego Ostrowa, został jednym z laureatów XVI edycji Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej.
Gala wręczenia nagród miała miejsce 30 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. Nominowane firmy rywalizowały w kategorii firm mikro, małych oraz dużych. Kapituła dokonała[paywall] oceny ich produktów i usług.
– W naszym regionie mamy coraz szersze grono przedsiębiorców, którzy świadomie i z determinacj realizują swoje wizje ekspansji lokalnego biznesu – powiedział Paweł Zając, dyrektor Centrum Promocji Biznesu. – Docenić tu należy samorządy wojewódzkie, powiatowe, miejskie i gminne, które mocno wspierają rozwijającą się gospodarkę i dzięki którym wzmacnia się poczucie tożsamości regionalnej. Ta tożsamość buduje wspólnotę podkarpackiego biznesu, której dopełnieniem jest Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, przyznawana firmom już od 16 lat – dodał.
Mistrz fajkarski Zbigniew Bednarczyk swoją fajkarską przygodę zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych ub. wieku. Rzemiosła uczył się od Kazimierza Roga. Właśnie pod jego czujnym okiem zrobił pierwszą w życiu fajkę. Następnie spod jego wprawnej ręki wyszły ich tysiące. Samodzielnie je projektuje i wykonuje, co doceniają miłośnicy palenia tytoniu i kolekcjonerzy fajek w Polsce i najodleglejszych częściach globu. Jak sam wielokrotnie podkreśla, czerpie radość z obcowania z drewnem twierdząc, że to „wyjątkowe, zmysłowe” zajęcie. W wolnych chwilach rzeźbi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Egocentryk