Swoją obecność po raz kolejny zaznaczyła na Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie reprezentacja jarosławskiego „Spożywczaka”. Na uchodzącym za uznaną markę w polskiej gastronomii wydarzeniu uczennice szkoły zachwyciły kreatywnością, znajomością fachu i umiejętnościami, dwukrotnie meldując się na podium.
Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu ma już na koncie tak udane starty w tym prestiżowym konkursie. Rok temu przyniósł podopiecznym placówki pierwsze i trzecie miejsce, będące najlepszym dowodem na to, że w fachu cukiernika i kelnera uczniowie sprawdzają się znakomicie. Podczas tegorocznej, 26. edycji wydarzenia pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”, uczennice ZSSiB również spisały się znakomicie, przywożąc dwa drugie miejsca i dwa wyróżnienia. Rywalizacja pomiędzy młodymi adeptami gastronomii rozegrała się 7 marca w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. To dla nich cenne doświadczenie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy.W tym roku wisienką na torcie było też uczestnictwo w pokazie z mistrzem Mateuszem Suligą – szefem kuchni w Hotelu H15 Luxury Palace i restauracji Artesse w Krakowie.
Konkursowe emocje jak co roku sięgały zenitu, każdy z uczestników chciał wypaść przed jurorami jak najlepiej. Niewątpliwie udało się to dziewczętom z jarosławskiego „Spożywczaka” Amelii Barze i Kindze Brzyskiej. Obie zajęły wysoką, drugą lokatę w kategorii kelner, prezentując przepiękny stół zatytułowany „Wiosenne pola i łąki w wykwintnej odsłonie” oraz obsługę kelnerską na najwyższym poziomie. Brawurowo w swojej kategorii (kucharz) poradziła sobie inna uczennica szkoły – Faustyna Olejarz, także lokując się na drugim miejscu. Miedzynarodowe jury doceniło przygotowaną przez nią „Wiosenną terrinę”, podkreślając prostotę użytych składników, jakimi były mięso z indyka i rzodkiewki. Z tarczą wróciły też do Jarosławia Oliwia Łakomy, Martyna Bogacz i Oliwia Drońska. Ta pierwsza otrzymała wyróżnienie w kategorii cukiernik za „Wiosenną eksplozję smaku”, czyli biszkopt migdałowy z dodatkiem pokrzywy, przykryty musem z białej czekolady i serem gorgonzola, z ukrytą frużeliną z gruszki, oblany ganaszem. Dwie pozostałe reprezentantki szkoły wyróżnione zostały z kolei w kategorii kelner. Całej damskiej ekipie ZSSiB w Jarosławiu gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne udane starty w konkursach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze