Reklama

Fantazyjne nakrycie, mistrzowska obsługa kelnerka i kulinarne talenty docenione!

Swoją obecność po raz kolejny zaznaczyła na Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie reprezentacja jarosławskiego „Spożywczaka”. Na uchodzącym za uznaną markę w polskiej gastronomii wydarzeniu uczennice szkoły zachwyciły kreatywnością, znajomością fachu i umiejętnościami, dwukrotnie meldując się na podium.

Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu ma już na koncie tak udane starty w tym prestiżowym konkursie. Rok temu przyniósł podopiecznym placówki pierwsze i trzecie miejsce, będące najlepszym dowodem na to, że w fachu cukiernika i kelnera uczniowie sprawdzają się znakomicie. Podczas tegorocznej, 26. edycji wydarzenia pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”, uczennice ZSSiB również spisały się znakomicie, przywożąc dwa drugie miejsca i dwa wyróżnienia. Rywalizacja pomiędzy młodymi adeptami gastronomii rozegrała się 7 marca w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. To dla nich cenne doświadczenie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy.W tym roku wisienką na torcie było też uczestnictwo w pokazie z mistrzem Mateuszem Suligą – szefem kuchni w Hotelu H15 Luxury Palace i restauracji Artesse w Krakowie.

Konkursowe emocje jak co roku sięgały zenitu, każdy z uczestników chciał wypaść przed jurorami jak najlepiej. Niewątpliwie udało się to dziewczętom z jarosławskiego „Spożywczaka” Amelii Barze i Kindze Brzyskiej. Obie zajęły wysoką, drugą lokatę w kategorii kelner, prezentując przepiękny stół zatytułowany „Wiosenne pola i łąki w wykwintnej odsłonie” oraz obsługę kelnerską na najwyższym poziomie. Brawurowo w swojej kategorii (kucharz) poradziła sobie inna uczennica szkoły – Faustyna Olejarz, także lokując się na drugim miejscu. Miedzynarodowe jury doceniło przygotowaną przez nią „Wiosenną terrinę”, podkreślając prostotę użytych składników, jakimi były mięso z indyka i rzodkiewki. Z tarczą wróciły też do Jarosławia Oliwia Łakomy, Martyna Bogacz i Oliwia Drońska. Ta pierwsza otrzymała wyróżnienie w kategorii cukiernik za „Wiosenną eksplozję smaku”, czyli biszkopt migdałowy z dodatkiem pokrzywy, przykryty musem z białej czekolady i serem gorgonzola, z ukrytą frużeliną z gruszki, oblany ganaszem. Dwie pozostałe reprezentantki szkoły wyróżnione zostały z kolei w kategorii kelner. Całej damskiej ekipie ZSSiB w Jarosławiu gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne udane starty w konkursach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2025 11:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości