Reklama

Festiwal młodych talentów. Wyróżnionych aż 40 uczniów

Wyróżnienia trafiły do 40 uczniów szkół podstawowych m.in. z: Korzenicy, Laszek, Łowiec, Pruchnika, Sośnicy, Chłopic, Radymna i Roźwienicy. To efekt finalny Świątecznego Festiwalu Młodych Talentów, który był ważnym uzupełnieniem akcji „Jarosławskie w niepodległej”.

Do uroczystego podsumowania konkursu doszło w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Nagrody wręczali starosta Stanisław Kłopot i przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Kamil Dziukiewicz[paywall]. Festiwal skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a jego organizatorem było jarosławskie starostwo we współpracy z wójtami gmin z terenu powiatu jarosławskiego.
– Festiwalowi przyświecała ta sama idea, która była obecna w dawnym Towarzystwie Gimnastycznym Sokół, gdzie jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości krzewiono kulturę fizyczną w myśl zasady – w zdrowym ciele, zdrowy duch. „Sokół” działał również w Jarosławiu i to między innymi z jego członków wywodzili się ochotnicy, którzy w 1914 roku wymaszerowali, by tworzyć polskie legiony – powiedział S. Kłopot.
Jak poinformował rzecznik prasowy jarosławskiego starostwa Konrad Sawiński, podczas podsumowania zachęcano do udziału w akcji jarosławskiego muzeum, zbierającego pamiątki sportowe z terenu całego powiatu – zdjęcia, dokumenty, relacje – jeszcze od czasów przedwojennych.

– W ten sposób chcemy połączyć kulturę i nasze historyczne dziedzictwo z dobrą zabawą, bo właśnie w ten najskuteczniejszy sposób przekażemy nasze najlepsze tradycje kolejnym pokoleniom – podsumował starosta jarosławski.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama