Wyróżnienia trafiły do 40 uczniów szkół podstawowych m.in. z: Korzenicy, Laszek, Łowiec, Pruchnika, Sośnicy, Chłopic, Radymna i Roźwienicy. To efekt finalny Świątecznego Festiwalu Młodych Talentów, który był ważnym uzupełnieniem akcji „Jarosławskie w niepodległej”.
Do uroczystego podsumowania konkursu doszło w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Nagrody wręczali starosta Stanisław Kłopot i przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Kamil Dziukiewicz[paywall]. Festiwal skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, a jego organizatorem było jarosławskie starostwo we współpracy z wójtami gmin z terenu powiatu jarosławskiego.
– Festiwalowi przyświecała ta sama idea, która była obecna w dawnym Towarzystwie Gimnastycznym Sokół, gdzie jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości krzewiono kulturę fizyczną w myśl zasady – w zdrowym ciele, zdrowy duch. „Sokół” działał również w Jarosławiu i to między innymi z jego członków wywodzili się ochotnicy, którzy w 1914 roku wymaszerowali, by tworzyć polskie legiony – powiedział S. Kłopot.
Jak poinformował rzecznik prasowy jarosławskiego starostwa Konrad Sawiński, podczas podsumowania zachęcano do udziału w akcji jarosławskiego muzeum, zbierającego pamiątki sportowe z terenu całego powiatu – zdjęcia, dokumenty, relacje – jeszcze od czasów przedwojennych.
– W ten sposób chcemy połączyć kulturę i nasze historyczne dziedzictwo z dobrą zabawą, bo właśnie w ten najskuteczniejszy sposób przekażemy nasze najlepsze tradycje kolejnym pokoleniom – podsumował starosta jarosławski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze