Po niedawnych zagranicznych sukcesach podopieczne instruktorki Doroty Pantuły-Ferlejko znowu sięgnęły po laury. Tym razem zawojowały festiwalową scenę w Kielcach.
Działający w Centrum Kulturalnym w Przemyślu Zespół Taneczny „Koralik”, prowadzony przez Dorotę Pantułę-Ferlejko, przed kilkoma tygodniami święcił triumfy na[paywall] XVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Magia Italiana” we włoskim Rimini.
Stamtąd grupa przywiozła aż 4 nagrody. Kolejną utalentowany zespół taneczny przywiózł niedawno z Kielc, gdzie wystąpił na 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Młodzieży Szkolnej. Dwanaście tancerek w wieku od 10 do 17 lat na konkurs pojechało z inscenizacją taneczną zatytułowaną Tajemnica Katedry Notre Dame. Ta prezentacja okazała się strzałem w dziesiątkę.
Dziewczęta sięgnęły po najwyższy laur – Złotą Jodłę, która przyznana została w kategorii inscenizacji i miniatur tanecznych. Finałowy festiwalowy koncert w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia, w którym wzięły udział tancerki z „Koralika”, poprzedziły warsztaty taneczne prowadzone przez znakomitych konsultantów – Annę Budnicką (balet), Jacka Wazelina (broadway jazz) oraz Pawła Żołądka (taniec współczesny). Występ reprezentujących Przemyśl dziewcząt kielczanie mogli też obejrzeć podczas koncertów na Rynku. Taneczne show w wykonaniu uczestników koncertu finałowego festiwalu będzie można niebawem obejrzeć na kanale TVP ABC.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze