Reklama

Filmowe rekolekcje w MOK-u

26/03/2015 17:30

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu wyszedł z ciekawą propozycją do młodzieży i zaprosił ją na niekonwencjonalne rekolekcje wielkopostne. Jednym z głównych punktów programu były projekcje filmów i spotkania z ludźmi mediów.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu oraz z Zespołu Szkół w Cieszacinie Wielkim i Wiązownicy. 

– Uczniowie wraz z nauczycielami i katechetami uczestniczyli w spotkaniu z redaktorem Łukaszem Turą z katolickiego Radia Em w Katowicach. Poprzedzał on seanse żywą i sugestywną prelekcją. Zajęcia rozpoczynały się od śpiewania pieśni i piosenek religijnych, co już na wstępie wprowadzało w klimat rekolekcji i potęgowało poczucie duchowej wspólnoty. Uczniowie obejrzeli meksykański film Największy z cudów, Syn Boży produkcji USA oraz polski obraz Gabriel – mówi instruktor jarosławskiego MOK Andrzej Zgryźniak.

Rekolekcje z filmem były prowadzone w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, realizowanego od kilku lat przez Zofię Kolasę, głównego specjalistę do spraw edukacji i animacji kulturalnej w MOK. Program ma być pomocny nauczycielom w ich szkolnej pracy i wykorzystuje filmy, których treść komponuje się z programami nauczania etyki, edukacji społecznej, wychowania do życia w rodzinie oraz autorskich projektów profilaktycznych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości