Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu wyszedł z ciekawą propozycją do młodzieży i zaprosił ją na niekonwencjonalne rekolekcje wielkopostne. Jednym z głównych punktów programu były projekcje filmów i spotkania z ludźmi mediów.
W spotkaniach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jarosławiu oraz z Zespołu Szkół w Cieszacinie Wielkim i Wiązownicy.– Uczniowie wraz z nauczycielami i katechetami uczestniczyli w spotkaniu z redaktorem Łukaszem Turą z katolickiego Radia Em w Katowicach. Poprzedzał on seanse żywą i sugestywną prelekcją. Zajęcia rozpoczynały się od śpiewania pieśni i piosenek religijnych, co już na wstępie wprowadzało w klimat rekolekcji i potęgowało poczucie duchowej wspólnoty. Uczniowie obejrzeli meksykański film Największy z cudów, Syn Boży produkcji USA oraz polski obraz Gabriel – mówi instruktor jarosławskiego MOK Andrzej Zgryźniak.
Rekolekcje z filmem były prowadzone w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, realizowanego od kilku lat przez Zofię Kolasę, głównego specjalistę do spraw edukacji i animacji kulturalnej w MOK. Program ma być pomocny nauczycielom w ich szkolnej pracy i wykorzystuje filmy, których treść komponuje się z programami nauczania etyki, edukacji społecznej, wychowania do życia w rodzinie oraz autorskich projektów profilaktycznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze