Do 25 października br. władze miasta czekają na oferty firm, chcących zaaranżować wnętrza kolejnego fragmentu Podziemnej Trasy Turystycznej. Większość prac remontowo-budowlanych została już zakończona. Fragment należący do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej został zrealizowany już wcześniej.
Ogłoszony przetarg dotyczy „wykonania i dostawy aranżacji, wyposażenia, gablot, sprzętu AV i IT, oprogramowania, wykonania zawartości merytorycznej, kontentu multimedialnego oraz montażu/instalacji i uruchomienia wszystkich dostarczonych elementów wyposażenia wraz z wykonaniem niezbędnych robót budowlanych na terenie: piwnic budynku Rynek 1, podziemnego łącznika pomiędzy budynkiem Rynek 1 a budynkiem Rynek 9, budynku Rynek 9 oraz budynku Serbańska 7”[paywall]. Przedsięwzięcie dotyczy łącznej powierzchni 863 m kwadratowych (podziemia budynku Rynek 1 to ok. 516 m kw., kolektor sanitarny – ok. 117 m kw., budynek Rynek 9 i Serbańska 7 – ok. 230 m kw.).
Dodatkowo wykonany zostanie monitoring wizyjny oraz alarm, instalacja sygnałowa i sterująca. Powstanie zabudowa ekspozycyjna, zamontowane zostaną gabloty i scenografia, uruchomiona będzie wystawa. Wiadomo także, że Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej nieodpłatnie udostępni ze swoich zbiorów muzealia i archiwalia oraz odpowiednie opracowania.
Jak już wspomnieliśmy, większość robót budowlanych, za które odpowiedzialne były władze miasta, zostało już zrealizowanych. Do zrobienia pozostaje m.in.: wykonanie ścianek działowych jako elementów scenograficznych, szklanego sufitu w pomieszczeniu nr 13 „Baszta”, montaż opraw oświetleniowych i oświetlenia awaryjnego w pomieszczeniach piwnic budynku Rynek 9 czy wykonanie zabudowy kina 3D.
Warto dodać, że rewitalizacja Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze