15 stycznia 2017 r. w tysiącach miast i miasteczek w Polsce i zagranicą odbędą się koncerty, imprezy, szkolne festyny i kiermasze, a także występy, pokazy pierwszej pomocy, licytacje, loterie, wystawy czy „Światełka do Nieba”. Łącznie podczas jubileuszowego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra niemal 1 tys. 700 sztabów. WOŚP-u nie zabraknie i w Przemyślu.
Wszystkie wydarzenia będzie łączyła wspólna idea – tym razem chodzi o zebranie środków niezbędnych do ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz do zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom[paywall].
Znamy już niektóre szczegóły i atrakcje przemyskiej odsłony WOŚP. – Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na finał, który odbędzie się w Galerii Sanowa. Przygotowujemy szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą one utrzymane w rekreacyjno-sportowym i muzycznym klimacie. Serdecznie zapraszam chętnych i pozytywnie nakręconych do wzięcia udziału w jednoczesnym graniu utworu Jimiego Hendrixa Hey Joe, wzorem wrocławskiego bicia rekordu Guinnessa. Myślę, że w Przemyślu uda się uzyskać świetny wynik, jeśli chodzi o ilość osób biorących udział w tym przedsięwzięciu – powiedział szef przemyskiego sztabu Paweł Haliniak.
Zainteresowani będą mogli się sprawdzić w konkursie fotograficznym „Jedno zdjęcie”. Temat konkursu brzmi „Pokaż serce”, a cały regulamin będzie umieszczony na fejsbukowej stronie WOŚP Przemyśl. – Cały sztab pracuje pełną parą. Staramy się zapełnić ten dzień wieloma atrakcjami tak, by z programu imprezy każdy mógł wybrać interesujące dla siebie wydarzenie. Zakończyła się już rekrutacja wolontariuszy. Na ulicach miasta pojawi się ponad osiemdziesięcioro młodych ludzi z puszkami WOŚP. Wyruszą spod Młodzieżowego Domu Kultury – zapowiedział P. Haliniak.– Cały czas myślimy o rajdzie, meczu charytatywnym i oczywiście gwieździe wieczoru. Te kwestie są jeszcze w fazie negocjacji, więc więcej powiedzieć na razie nie mogę – dodał.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żal tej młodzieży , że tak daje sobą manipulować .
Moze i część tego nie trafia tam gdzie trzeba, ale druga część trafia. Młodzi wiedza co robią. Chcą pomagać to pomagają a nie siedzą w domu przed telewizorem i narzekają na cały otaczający ich świat.
Do X Oni nie pomagają jak chcą pomagać niech idą do szpitala czy hospicjum Oni zbieraja na utrzymanie tego Pana i jego rodziny przez cały rok oraz zbierają na tzw Woodstock
Żal tej młodzieży , że tak daje sobą manipulować .
Moze i część tego nie trafia tam gdzie trzeba, ale druga część trafia. Młodzi wiedza co robią. Chcą pomagać to pomagają a nie siedzą w domu przed telewizorem i narzekają na cały otaczający ich świat.
Do X Oni nie pomagają jak chcą pomagać niech idą do szpitala czy hospicjum Oni zbieraja na utrzymanie tego Pana i jego rodziny przez cały rok oraz zbierają na tzw Woodstock