Tegoroczny, wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaplanowany na niedzielę, 31 stycznia, z racji pandemii będzie oczywiście inny niż dotychczas. Na ulicach nie zabraknie jednak wolontariuszy z puszkami, a na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpią artyści z Podkarpacia, w tym również samego Przemyśla. Wydarzenie będzie transmitowane online. O g. 20 planowana jest niespodzianka!
W tym roku celem orkiestrowej zbiórki jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Datki będzie można wrzucać tradycyjnie do puszek. Na ulicach Przemyśla w godzinach od 9.30 do 18 kwestować będzie 35 wolontariuszy.
Tego zadania podejmą się: młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Hotelarsko-Usługowych i Gastronomicznych, Zespołu Szkół w Nehrybce oraz Przemyskie Morsy i członkowie Przemyskiego Klubu Biegacza. Sztab orkiestry przy przemyskim MDK, któremu szefuje Sabina Tomaka-Wiater, wspierać będą – podobnie jak w latach wcześniejszych – Delikatesy Piotruś Pan oraz Hurtownia Opakowań Jednorazowych Domet s.c.
Oprócz tradycyjnych wpłat będzie również prowadzona kwesta online. Pieniądze na rzecz Orkiestry będzie można wpłacać do wirtualnej skarbonki, dostępnej pod adresem eskarbonka.wosp.org.pl.
W dniu finału WOŚP puszka na wpłaty udostępniona będzie także w siedzibie MDK, przy ul. św. Józefa 6.
Z racji pandemii zabraknie w tym roku wielkich orkiestrowych imprez, za to zamkowy koncert, o którym mowa wyżej, będzie można śledzić online od g. 17. O g. 20 warto spoglądać w stronę zamkowej baszty! Tam powinniśmy zobaczyć „światełko do nieba”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A może już wystarczy? Co pan na to panie Owsiak? Zaufania do pana kompletnie nie mam,biznes się panu kręci a jak u nas jest wystarczy przejść się ul. Jagielońską. Radni siedzący na paru etatach niech panu dają. I prezydent który zgodził się na zaangażowanie MDK i Zamku utrzymywanych za pieniądze podatników.
Będzie niespodzianka, Prezydent wraz z kadrowym podają się do dymisji, Siema
Nikt ci nie każe wrzucać do puszki, tylko bądź taki hojrak również i nie korzystaj ty ani twoja rodzina że sprzętu w szpitalach, z karetki oznaczonej serduszkiem.
Ok, dostosuję się, oczywiście piszę za siebie. Ta twoja odpowiedź jest bardzo charakterystyczna przy tym temacie, po prostu musiała paść. Dla mnie p.Owsiak jest taki sam jak p.Rydzyk który ostatnio zapewnił że ci którzy przeleją 1 % mają zapewnione zbawienie i wejście do nieba. Ci panowie niczym się w zasadzie nie różnią. Jeden i drugi kręci biznes kosztem naiwnych. Przeżyję bez nich. W zasadzie w pierwszym poście zaznaczyłem że mnóstwo jest w Przemyślu wystawionych kartek w lokalach handlowych przy wszystkich ulicach nie tylko jak napisałem przy ul Jagielońskiej. sam też zwinąłem interes. Pan Owsiak i wspomniany p. Rydzyk się tym nie martwią. oczywiście ty możesz wpłacać ile zechcesz.
I znowu będzie deprawował dzieci i młodzież ten owsik w czerwonych POrach i okularach
Syjam dokladnie i ze zrozumieniem przeczytaj to co napisal Dosc.Takich jak on jest wiecej.Czy ty wogole rozumiesz co to jest ktedyt zaufania?A moze ty bronisz prezydenta, na ktorego ja juz nie zaglosuje.
To znaczy , że za przelanie 1% mamy zapewnione zbawienie i pójdziemy do nieba???tak powiedział dyrektor Rydzyk!!!oj materialista i jak tu wierzyć!!!
I tak stworzono mit człowieka zbawcy narodu, który zbiera od lat na służbę zdrowia, a na prawdę zbierają za niego inni. On daje, choć nie daje od siebie (poza darciem "ryja"), lecz z tego co dali inni, przy czym zabiera dla siebie i rodziny część ze zbiórki , co prawda zgodnie z prawem, ale jednak zabiera to, co nie jest jego. Oczywiście sprzęt zakupiony z datków ludzi ratuje życie, sam ratuje, bez udziału lekarzy, pielęgniarek ... I bez niego wszyscy by pewnie umarli, bo on dba o nasze zdrowie i życie. Czy ktoś mnie i wielu innych pytał, czy ja chcę by służba zdrowia, na którą płacę podatki była wspierana przez kogokolwiek, kto jeszcze ma czelność stosować wobec mnie szantaż moralny? Bo jakiś wyznawca tej chorej filantropii przyczepił się do państwowej służby zdrowia i uważa, że jest jego własnością? A Ty Panie Syjam swoim komentarzem niestety, ale to udowadniasz. Niech Twój idol założy swój szpital i tam stosuj swój szantaż. Póki co, służba zdrowia nie należy do WOŚP.
A może już wystarczy? Co pan na to panie Owsiak? Zaufania do pana kompletnie nie mam,biznes się panu kręci a jak u nas jest wystarczy przejść się ul. Jagielońską. Radni siedzący na paru etatach niech panu dają. I prezydent który zgodził się na zaangażowanie MDK i Zamku utrzymywanych za pieniądze podatników.
Będzie niespodzianka, Prezydent wraz z kadrowym podają się do dymisji, Siema
Do . Tez bym tak chciala.Kto wie???