Reklama

Finansowy zastrzyk dla Przeworska i Jarosławia

04/05/2019 10:10

W ubiegłym tygodniu burmistrzowie Jarosławia Waldemar Paluch i Przeworska Leszek Kisiel podpisaniem stosownych umów przypieczętowali pozyskanie przez ich miasta dużych pieniędzy. Ten pierwszy wykorzysta je na walkę o czyste powietrze, ten drugi zmodernizuje Rynek.

O tym, że oba magistraty zgarną duże dofinansowania, wiadomo było już od jakiegoś czasu. W rozmowach samorządowcy podkreślają jednak, że przy realizacji tego typu przedsięwzięć niczego nie można być pewnym przed dopełnieniem formalności i podpisaniem stosownych umów z jednostkami przyznającymi dotacje. Owym formalnościom stało się zadość w ubiegłym tygodniu[paywall].


4 miliony na ponad 5 tysięcy ton

Jarosław w ramach Ekologicznego Partnerstwa Miasta Jarosławia i Gminy Pawłosiów pozyskał dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych. Pieniądze te miasto ma przeznaczyć na dofinansowanie zakupu przez jego mieszkańców kotłów gazowych i pieców na biomasę. W efekcie owej wymiany emisja szkodliwych gazów cieplarnianych w Jarosławiu ma spaść o 5 247,04 ton, a roczny spadek emisji PM-10 ma wynieść 33,94 kg. Umowę, która potwierdza wcześniejsze doniesienia, Waldemar Paluch podpisał w urzędzie marszałkowskim 23 maja.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama