Prawie 15 mln zł zaoszczędzi Izba Skarbowa w Rzeszowie na budowie nowego oddziału celnego w Krównikach koło Przemyśla.
Wedle wstępnych kosztorysów inwestycja miała kosztować ok. 66 mln 400 tys. zł. Do przetargu zgłosiło się siedem firm. Oferta firmy „Adamietz” ze Strzelec Opolskich była najtańsza. Opiewała na 51 mln 817 tys. 511 zł. I ona została wybrana[paywall]. Najdroższą ofertę złożyła natomiast firma „Baudziedzic” z Rudnej Małej. To kwota ok. 88 mln 300 tys. zł.
Działka w podprzemyskich Krównikach, na której powstanie oddział, ma powierzchnię prawie 100 hektarów. Znajduje się ponad 320 m od drogi krajowej. Obecnie są tam... łąki i nieużytki, ale już niebawem krajobraz się zmieni. W ramach inwestycji powstaną: budynek biurowo-magazynowy złożony z dwukondygnacyjnej części biurowej oraz jednokondygnacyjnej części kontrolno-magazynowej, budynek portierni, sanitarno-socjalny dla kierowców, magazynowy dla samochodów zatrzymanych i towarów zagrożonych wybuchem. Do tego oczywiście parkingi, drogi wewnętrzne i chodniki. Cały kompleks ma powstawać etapami. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2024 r.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Nareszcie, skończy się koszmar na ulicy Ofiar Katynia w Przemyślu.
власти знают, что делают
władze wiedzą, co robią