Reklama

Folklor miejski po raz 46.!

46. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego rusza już w najbliższy weekend! Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej temu wyjątkowemu wydarzeniu. Celem festiwalu jest kultywowanie tradycji kapel folkloru miejskiego, a także konfrontacje najnowszych tendencji i nurtów w tego rodzaju muzykowaniu.

Co w programie? W sobotę, 10 maja, od g. 15 kapele będą prezentować swoją twórczość w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego. Zmierzą się ze sobą zespoły z Przemyśla, Siennicy Nadolnej, Sulejowa, Czerwionki-Leszczyny, Radomska, Ornontowic oraz Krzykosów. 

O g. 19 zebrani będą mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni żydowskich zespołu „Lechaim”. Dzień później w g. 10-12.30, kapele będzie można spotkać na przemyskich osiedlach i Rynku. 

Wydarzenie zakończy koncert laureatów o g. 15 w sali widowiskowej CK. Wstęp wolny! (obowiązują miejscówki do pobrania w kasie CK).

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama