46. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego rusza już w najbliższy weekend! Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej temu wyjątkowemu wydarzeniu. Celem festiwalu jest kultywowanie tradycji kapel folkloru miejskiego, a także konfrontacje najnowszych tendencji i nurtów w tego rodzaju muzykowaniu.
Co w programie? W sobotę, 10 maja, od g. 15 kapele będą prezentować swoją twórczość w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego. Zmierzą się ze sobą zespoły z Przemyśla, Siennicy Nadolnej, Sulejowa, Czerwionki-Leszczyny, Radomska, Ornontowic oraz Krzykosów.
O g. 19 zebrani będą mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni żydowskich zespołu „Lechaim”. Dzień później w g. 10-12.30, kapele będzie można spotkać na przemyskich osiedlach i Rynku.
Wydarzenie zakończy koncert laureatów o g. 15 w sali widowiskowej CK. Wstęp wolny! (obowiązują miejscówki do pobrania w kasie CK).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze