Reklama

Gdy temperatura spada poniżej zera, lokatorzy marzną, choć kaloryfery mają ustawione na maksimum

19/01/2015 16:32

Ujemne temperatury dają się we znaki mieszkańcom bloków przy Misiągiewicza. Już raz za pośrednictwem naszej gazety próbowali rozwiązać swój problem, ale zarząd spółdzielni mieszkaniowej pozostał niewzruszony.

Problem w grzejnikach?

Prezes R. Duliban podczas wcześniejszej interwencji sugerował, że niskie temperatury w mieszkaniach są spowodowane małą ilością grzejników w pokoju lub ich zapowietrzeniem. – To nieprawda – dementują mieszkańcy. – W ubiegłym roku zaprosiliśmy firmę zewnętrzną od ogrzewania. Po diagnozie wyszło, że z grzejnikami wszystko jest w porządku, tylko temperatura zasilania wody jest bardzo niska, co oznacza że spółdzielnia dostarcza nam wodę o bardzo niskiej temperaturze – skarżą się. – Przecież można dostarczać wodę o wyższej temperaturze, a jeśli ktoś ma w mieszkaniu za gorąco lub nie chce grzać, to ma przecież głowice termostatyczne i może sobie wyregulować temperaturę według własnych potrzeb – dodają. – Kiedy nasze dzieci chorują, przebywają u dziadków, ponieważ nie mogą przebywać w takich niskich temperaturach. Prezes każe płacić, a nie zrobił nic, aby poprawić naszą sytuację. Odkąd zaczęliśmy interweniować, mamy jeszcze zimniej.

Prezes zarządu Ryszard Duliban ma odmienne zdanie niż mieszkańcy. – Do wszystkich budynków dostarczane są te same parametry czynnika grzewczego. W obecnym sezonie grzewczym, ale i w sezonach ubiegłych administracja spółdzielni nie otrzymała żadnych zgłoszeń odnośnie problemu ogrzewania w budynku numer 26, więc nie jest prawdą, że mieszkańcy o tym problemie informowali. Zarząd spółdzielni apeluje więc do autorów listu o zgłoszenie się do jej biura. Każde zgłoszenie zostanie potraktowane z należytą powagą i zostanie podjęta próba określenia skali problemu i zażegnania go. Jednocześnie wszystkim zainteresowanym zostanie udzielone wyjaśnienie odnośnie kosztów ogrzewania w odniesieniu do opłat z tytułu innych zasobów, co wpływa na ostateczne koszty ogrzewania. Dowiedzą się też, jaką rolę pełnią podzielniki kosztów ogrzewania, jakie są zasady rozliczania ogrzewania mieszkań – usłyszeliśmy w odpowiedzi na przytoczone pretensje mieszkańców.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości