Reklama

Gimnazjon Chłopice na międzynarodowym turnieju kickboxerskim

17/03/2016 10:52

Istniejący od niedawna klub „Gimnazjon Chłopice” świętuje swój pierwszy sukces zdobyty na międzynarodowym turnieju kickboxerskim Slovak Open. Zawody odbyły się końcem lutego w Banska Bystrica na Słowacji.

Do zmagań zgłosiło się 829 zawodników z 68 klubów z 9 państw. Wśród nich znaleźli się nasi reprezentanci: Adrian Miciak i Patryk Szwed. Adrian wystartował w kategorii wagowej 79 kg junior i wywalczył 3. miejsce. Wygrywał pierwszą walkę z zawodnikiem z Węgier, niestety w kolejnej musiał uznać wyższość przeciwnika z Litwy, gdyż doznał niefortunnej kontuzji nosa i sędzia przerwał spotkanie. – Przeciwnik był do przejścia… Do momentu przerwania walki kontrolowałem ją[paywall], czułem się pewnie, gdyby nie ta kontuzja, walczyłbym w finale – mówi  Adrian Miciak.

Patryk Szwed wystartował natomiast w kategorii wagowej 63,5 kadet. Po zaciętej walce odpadł z rywalizacji o podium. Trener Marcin Jaworski wyjazd uznaje za udany, ponieważ był to ich pierwszy międzynarodowy turniej i nie  było wiadomo, jak zareagują młodzi zawodnicy na wysiłek psychiczny i fizyczny.

Reklama

– Moje obawy były jednak bezpodstawne, gdyż chłopcy pokazali klasę zarówno pod względem przygotowania motorycznego, jak i mentalnego. Zawsze zostaje pewien niedosyt, ponieważ Adrian miał finał w kieszeni, a kontuzja pokrzyżowała mu szyki. Natomiast Patryk, mimo iż przegrał pierwszą walkę, pokazał się z dobrej strony. Jest to młody zawodnik, ma dopiero 15 lat, ale rozwija się w zaskakującym tempie, co daje mu dobrą prognozę na przyszłość. Dzięki pomocy wójta gminy Chłopice Andrzeja Czyża chłopcy mogli rywalizować i promować gminę na arenie międzynarodowej – podsumowuje trener Marcin Jaworski. 


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama