Istniejący od niedawna klub „Gimnazjon Chłopice” świętuje swój pierwszy sukces zdobyty na międzynarodowym turnieju kickboxerskim Slovak Open. Zawody odbyły się końcem lutego w Banska Bystrica na Słowacji.
Do zmagań zgłosiło się 829 zawodników z 68 klubów z 9 państw. Wśród nich znaleźli się nasi reprezentanci: Adrian Miciak i Patryk Szwed. Adrian wystartował w kategorii wagowej 79 kg junior i wywalczył 3. miejsce. Wygrywał pierwszą walkę z zawodnikiem z Węgier, niestety w kolejnej musiał uznać wyższość przeciwnika z Litwy, gdyż doznał niefortunnej kontuzji nosa i sędzia przerwał spotkanie. – Przeciwnik był do przejścia… Do momentu przerwania walki kontrolowałem ją[paywall], czułem się pewnie, gdyby nie ta kontuzja, walczyłbym w finale – mówi Adrian Miciak.
Patryk Szwed wystartował natomiast w kategorii wagowej 63,5 kadet. Po zaciętej walce odpadł z rywalizacji o podium. Trener Marcin Jaworski wyjazd uznaje za udany, ponieważ był to ich pierwszy międzynarodowy turniej i nie było wiadomo, jak zareagują młodzi zawodnicy na wysiłek psychiczny i fizyczny.
– Moje obawy były jednak bezpodstawne, gdyż chłopcy pokazali klasę zarówno pod względem przygotowania motorycznego, jak i mentalnego. Zawsze zostaje pewien niedosyt, ponieważ Adrian miał finał w kieszeni, a kontuzja pokrzyżowała mu szyki. Natomiast Patryk, mimo iż przegrał pierwszą walkę, pokazał się z dobrej strony. Jest to młody zawodnik, ma dopiero 15 lat, ale rozwija się w zaskakującym tempie, co daje mu dobrą prognozę na przyszłość. Dzięki pomocy wójta gminy Chłopice Andrzeja Czyża chłopcy mogli rywalizować i promować gminę na arenie międzynarodowej – podsumowuje trener Marcin Jaworski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze