W Jodłówce już od roku funkcjonuje Szkoła Gry na Gitarze. 50-osobowa grupa uczniów w różnym wieku pilnie ćwiczy grę na popularnym instrumencie pod okiem Małgorzaty Serafin i Reginy Buryło.
– Szkoła powstała we wrześniu ubiegłego roku, z inicjatywy proboszcza Jerzego Jakubca. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem mieszkańców, czego dowodem jest tak liczna grupa, która raz w tygodniu spotyka się, żeby ćwiczyć grę na gitarze. Ksiądz udostępnił nam miejsce do ćwiczeń w salce na plebanii, ale przy ładnej pogodzie udajemy się do Parku Pielgrzyma, niedaleko sanktuarium i ćwiczymy w plenerze. Grupa robi spore postępy, mamy za sobą pierwsze występy w okolicznych miejscowościach[paywall]. Razem ze scholą działającą od 25 lat przy parafii Matki Bożej Pocieszenia i ministrantami braliśmy udział w zorganizowanej przez księdza wycieczce do Komańczy. Oczywiście uczniowie wykorzystują zdobyte umiejętności podczas występów w szkołach, na akademiach i innych uroczystościach – zaznacza Regina Buryło, jedna z prowadzących szkołę gry na gitarze w Jodłówce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
:)