Reklama

Gitara nadal w modzie

25/07/2015 09:21

W Jodłówce już od roku funkcjonuje Szkoła Gry na Gitarze. 50-osobowa grupa uczniów w różnym wieku pilnie ćwiczy grę na popularnym instrumencie pod okiem Małgorzaty Serafin i Reginy Buryło.

– Szkoła powstała we wrześniu ubiegłego roku, z inicjatywy proboszcza Jerzego Jakubca. Pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem mieszkańców, czego dowodem jest tak liczna grupa, która raz w tygodniu spotyka się, żeby ćwiczyć grę na gitarze. Ksiądz udostępnił nam miejsce do ćwiczeń w salce na plebanii, ale przy ładnej pogodzie udajemy się do Parku Pielgrzyma, niedaleko sanktuarium i ćwiczymy w plenerze. Grupa robi spore postępy, mamy za sobą pierwsze występy w okolicznych miejscowościach[paywall]. Razem ze scholą działającą od 25 lat przy parafii Matki Bożej Pocieszenia i ministrantami braliśmy udział w zorganizowanej przez księdza wycieczce do Komańczy. Oczywiście uczniowie wykorzystują zdobyte umiejętności podczas występów w szkołach, na akademiach i innych uroczystościach – zaznacza Regina Buryło, jedna z prowadzących szkołę gry na gitarze w Jodłówce.

Muzyka jest dostępna dla wszystkich


– Każde zajęcia zaczynamy od strojenia gitar, doskonalenia techniki ustawienia palców na gitarze. Wbrew pozorom to nie są błahe rzeczy, ale podstawa, bez której nasi uczniowie nie robiliby postępów. Nauką gry na gitarze zajmujemy się, by zaszczepić w podopiecznych ziarenko pasji, by pomóc im odnaleźć w sobie talenty pozwalające w przyszłości czerpać z tego owoce. Na studiach wykładowcy wymagali ode mnie umiejętności gry na gitarze, pianinie, flecie, ale przyznaję, że sztukę gry na tych instrumentach rozwijałam z przyjemnością. Nasza szkoła jest tak liczna, że podzieliłyśmy uczniów na trzy grupy. Jedną z nich prowadzi moja była uczennica Aneta Dobosz, którą kiedyś sama uczyłam gry na gitarze. Moim zdaniem utworzenie tej szkoły to był świetny pomysł, ponieważ najlepiej uczyć się w grupie. Kiedy jedna osoba motywuje drugą do gry, uzyskuje się najlepsze efekty. Zresztą wydaje się, że obecnie powraca moda na gitarę. Gitara jest praktyczna i daje możliwość ciekawego spędzenia czasu. W szkole muzycznej uczniowie uczą się raczej klasycznej gry, u nas preferujemy repertuar oparty o pieśni religijne, patriotyczne i biesiadne. Tego typu podejście pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć zauważalne efekty, dzięki temu unikamy pojawienia się momentu zniechęcenia. Mamy miejsce dla  każdego, kto chce się uczyć gry na gitarze. Na zajęcia przychodzą głównie uczniowie szkoły podstawowej, ale też młodzież, która już pracuje. Jak widać, muzyka jest dostępna dla wszystkich – przekonuje Małgorzata Serafin.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2015-07-25 15:34:47

    :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości