W przyszłorocznym miejskim budżecie władze planują przeznaczyć 1,5 miliona złotych na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Co dzieje się z wyłonionymi w poprzednim „rozdaniu”?
Kilka dni temu prezydent miasta Robert Choma zaprosił mieszkańców do dyskusji na temat regulaminu budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Wiadomo już, że pierwszą istotną zmianą będzie forma głosowania. Na wybrane projekty będzie można głosować wyłącznie w formie elektronicznej.
Zdaniem władz to ułatwienie dla głosujących, ale wspomniany zabieg ma też zapewnić sprawne wyłonienie projektów zdobywających największe uznanie. Miasto chce w ten sposób uniknąć błędów i niejasności w samym procesie głosowania, czyli na przykład sytuacji z ub.r., kiedy prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie fałszowania głosów.
– Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy, aby pierwszym krokiem[paywall] w tworzeniu nowych projektów było zapoznanie się wszystkich z obowiązującym regulaminem. Liczymy na konkretne, usprawniające proces składania i wyłaniania pomysłów wnioski, uwagi, ewentualnie zastrzeżenia do dotychczasowej procedury. Zależy nam, aby budżet obywatelski był rzeczywistym odzwierciedleniem naszych potrzeb – na naszych osiedlach, podwórkach. Liczymy na innowacyjność i zaskakujące pomysły, które spowodują, że w naszym mieście będzie się po prostu lepiej żyło – powiedział R. Choma.
Na zgłoszenia uwag do regulaminu władze miasta czekają do 29 maja br. (e-mail: kpm@um.przemysl.pl). Na początku czerwca br. znany będzie szczegółowy harmonogram Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.
Jeśli chodzi o sześć projektów, na które w 2015 r. zostały przeznaczone pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego, w przypadku trzech z nich ogłoszone zostały przetargi – projekt SOSW nr 1: „Nowoczesna placówka publiczna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – wizytówką miasta” – złożenie ofert do 29 maja, „Poprawa warunków edukacyjnych dzieci i młodzieży niesłyszącej uczącej się w SOSW nr 2 – złożenie ofert do 29 maja oraz „Budowa szkolnego placu zabaw z siłownią oraz ścianką wspinaczkową na świeżym powietrzu przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu” – złożenie ofert do 27 maja. W przypadku boiska wielofunkcyjnego „MiniOrlik” przy SP 1 niebawem dojdzie do rozstrzygnięcia przetargu, natomiast jeśli chodzi o plac zabaw dla dzieci oraz wymianę ogrodzenia w Przedszkolu nr 16 został złożony wniosek o ogłoszenie przetargu. 22 czerwca br. planowane jest rozpoczęcie robót przy modernizacji krytej pływalni. Pieniądze przekazane zostały do POSiR-u, który sam poprowadzi inwestycję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Już głosowałem na nazwy ulic!!ico? i tak zrobili co chcieli,zatem po co ściemniać?
a dlaczego to forum nie jest zablokowane na czas ciszy wyborczej! ANDRZEJ DUDA NASZYM PREZYDENTEM BĘDZIE!
Już głosowałem na nazwy ulic!!ico? i tak zrobili co chcieli,zatem po co ściemniać?
a dlaczego to forum nie jest zablokowane na czas ciszy wyborczej! ANDRZEJ DUDA NASZYM PREZYDENTEM BĘDZIE!