W najbliższą sobotę, 24 lutego, o godzinie 18 TVP Rzeszów wyemituje film „Gmina Orły”, który pokazuje ciekawy skrawek Podkarpacia.
Teren, gdzie na niewielkiej przestrzeni widać zarówno nowe zakłady, powstające między innymi w niedawno utworzonej strefie ekonomicznej, jak i sąsiadujące z nimi zabytkowe[paywall] obiekty, na przykład XVII-wieczną drewnianą cerkiew, uznawaną za prawdziwy klejnot architektury sakralnej.
Gmina Orły, która należy do najmłodszych w Polsce, stawia na przyszłość i nowoczesność, nie zapominając przy tym o swej bogatej historii i wspaniałych tradycjach. Jest to miejsce przyjazne zarówno dla inwestorów, jak i turystów. W filmie pokazano unikatowe obiekty o wielkich walorach zabytkowych, które przemawiają do wyobraźni znacznie mocniej, niż dzieje spisane nawet w najgrubszych księgach.
Oglądając je, można uczestniczyć w fascynującej lekcji historii, głównie z czasów I i II wojny światowej. Dziś w tej naturalnej scenografii organizuje się atrakcyjne imprezy kulturalne, z udziałem zawodowych artystów i własnych zespołów, wśród których prym wiedzie znany ze swych występów w kraju i zagranicą Szkolny Zespół Ludowy Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”. A to świadczy o tym, że w gminie Orły kulturę traktuje się na równi z gospodarką. Autorem scenariusza i realizatorem filmu jest znany przemyski dziennikarz Jan Miszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ufff a już myślałem że znowu pokarzą jakąś aferę, łąpówkarstwo, kolesiostwo albo patologie w szkołach czyli to z czego słynie nasza piękna gmina ;)
Ufff a już myślałem że znowu pokarzą jakąś aferę, łąpówkarstwo, kolesiostwo albo patologie w szkołach czyli to z czego słynie nasza piękna gmina ;)
dokladnie