W gronie 9 prezydentów polskich miast, wyróżnionych w 2. edycji Rankingu Liderów Miast Przyszłości, znalazł się gospodarz Przemyśla Robert Choma. Włodarza nadsańskiego grodu doceniono za dbałość o rozwój społeczno-kulturalny miasta i skuteczność w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy.
Ranking opracowany został przez ośrodek dialogu i analiz „THINKTANK”. Nagradza on prezydentów miast, którzy okazali się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa. Pod uwagę brane jest kilkadziesiąt kryteriów, między innymi: wysokość wydatków na inwestycje komunalne, oświatę, opiekę społeczną, umiejętność pozyskiwania inwestorów, przestrzenne działania planistyczne, wskaźniki ekonomiczne, realizowane projekty rewitalizacyjne.
W ubiegłorocznej edycji zestawienia w gronie liderów znalazł się m.in. prezydent stolicy Podkarpacia – Tadeusz Ferenc. Ranking typuje najlepszych włodarzy miast w 3 kategoriach: liczących do 60 tys., miedzy 60 a 120 tys. mieszkańców oraz tych, w których żyje ponad 120 tys. ludzi. W drugiej z wymienionych, oprócz R. Chomy, wyróżnienie otrzymał także prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Za najlepszego gospodarza w tej grupie uznano natomiast prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza (1. lokata).
W sumie w zestawieniu „THINKTANK” znalazło się dziewięciu prezydentów polskich miast. Liderzy w trzech ww. kategoriach to: Wojciech Szczurek (prezydent Gdyni), Tomasz Andrukiewicz (prezydent Ełku) i Janusz Żmurkiewicz (prezydent Świnoujścia). Oprócz nich uhonorowano także: Krzysztofa Matyjaszczyka (Częstochowa), Andrzeja Dziubę (Tychy), Marcina Zawiłę (Jelenia Góra), Jacka Karnowskiego (Sopot) i Piotra Przytockiego (Krosno) oraz Roberta Chomę (Przemyśl).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nagrodzony chyba za to że młodzi ludzie wyjechali do większych miast i za granice, bezrobocie jakie było takie jest.?
A wielu ludzi wyjechało, bo tego dobrobytu który stworzył już znieść nie mogli.
Porządek w miscie jak u biednego chlopa na budowie
jakie ponad 60tys. mieszkancow??? chyba na papierku tylko! wstyd tylko nam przynosi.... sam moher i pis tu jest
hhee chyba jaja jakies , nagrodzony chyba za rozpierdolenie miasta!!!
Bezmyślne rankingi i nagrody które nie maja żadnego rzeczywistego odzwierciedlenia tego co się dzieje w Przemyślu!- największe bezrobocie wśród miast na Podkarpaciu i jedno z najwyższych w Polsce- strefa ekonomiczna martwa od ponad 9 lat- żadnych nowych firm dających prace- wyjechała z miasta ponad 13 tysięcy ludzi z praca- ludzie uciekają z tego miasta- ruina gospodarcza i społeczna- wystarczy przejść się przez miasto zobaczyć wałęsających się bezrobotnych, obskurne kamienice i biedę na każdym krokuZa to jest ta nagroda!? Kpina!!!
Nagroda ? chyba za najwyższe bezrobocie w kraju...........he,he,he
Pierwszy kwietnia jest za nieco ponad tydzień.
Co to znaczy dbałość o rozwój społeczno-kulturalny?W Przemyślu nie ma teatru zawodowego, normalnego kina, sali koncertowej z dobrą akustyką. W muzeach te same od 6 lat wystawy stałe.
ale jaja,dobra zmiana!!miasto zadłużone w cud,nic sie nie dzieje-szok
"nie ma teatru zawodowego" ale jest Fredreum i SAN wystariają sie kilkanaście razy w roku, "normalnego kina" niebawem naprawią drzwi i kino znów będzie miało normalne wejście, "sali koncertowej z dobrą akustyką" nad tym ubolewa każdy jednakże chętnych na koncerty i imprezy melomanów odwiedza garstka, "od 6 lat wystawy stałe" stała wystawa nie tylko 6 lat ale będzie na zawsze gdyż jest ... stała. "Co to znaczy dbałość o rozwój społeczno-kulturalny?" - ma pod swym patronatem większość takowych imprez co znaczy ze jego pracownicy (urzędnicy i nie tylko) zajmują się organizacją i promocją imprez.
Szacun dla ludzi związanych z teatram FREDREUM i SAN. Brakuje mi jednak teatru zawodowego w Przemyślu. Uszkodzone drzwi w kinie "CENTRUM" to nie jest problem. Chodzi o godziny i częstotliwość wyświetlania filmów. Wystawa stała w muzeum może być zmieniana co 5 lat.
Rozpadające się kamienice , dziurawe ulice , kanalizacja i przyłącza nie remontowane od 30 lat . 9 na 10 lokali do wynajęcia . Wszędzie niesprzątnięty po zimie piasek , Ogólny smród , brud , niesamowite ubóstwo ludzie palą własnymi dochodami , wodę spłukują raz na miesiąc , . Strach wyjść po 18 miasto opanowali menele ,żule , karki , kibole , lokalna mafijka . Możesz dostać w ryja za to , że nie masz kasy przy sobie itd itp . Przemyśl opuścili prawie wszyscy młodzi ludzie itd , itp . Zniszczony stadion Czuwaj , niedorobiony bazar , niedokończony stok z długiem , zamiast obiecanego Aquaparku to sadzawka dla dzieci itd itp
Ten ranking to jakas wielka kpina.Co zrobil Pan Choma dla Przemysla.Przemysl staje się miastem Ukrainskim za przyzwoleniem władz.Ludzie miejcie rozum i zdrowy rozsadek co Wy szykujecie następnym pokoleniom??? Wczoraj spotkal mnie kolega z młodych lat i pyta czy przy ul Kazimierzowskiej jest znak- ruch pieszy zabroniony? Miasto puste ,młodzi wyjechali ,a nasi włodarze maja czelność przypisywać sobie urojone sukcesy.
Jakieś jaja sobie robicie prezyden Przemyśla efektywny a ludzie młodzi uciekają z miasta co zrobił żeby ich zatrzymać nic miasto emerytów i ręcistów z pracą ciężko a już nie mówić o przyciągnięciu inwestorów miasto bardzo piękne zabytkowe ale to za mało przydał by się ktoś kto trochę te miasto podratuje żeby młodzi nie myśleli o wyjeździe z niego a wy mówicie że prezydent w gronie aktywnych hahahahaha kpina oceniajcie sprawiedliwie jak tak dalej pójdzie to będzie jeszcze gorzej może łatwo coś napisać ale żal partzec jak Przemyśl podumiera pod względem pracy inwestorów itp :-( szkoda brak słów by to opisać mam nadzieję że prezydent też czyta te komentarze i się ogarnie i coś z tym wszystkim zrobi co wątpię
Adam robi sobie jaja. Kocur dał się wkręcić.Kino będzie w Galerii Sanowej. Najbardziej brakuje sali koncertowej z dobrą akustyką.
"w Galerii Sanowa"Nie dałem się wkręcić. Adam jest urzędnikiem miejskim na 100%.
Chomie do Przytockiego brakuje tak dużo że nie powinien nawet myśleć o takiej nagrodzie a co dopiero odbierać.Nie mieści się w głowie żeby przyznawać nagrodę prezydentowi , który doprowadził do ruiny Przemyśla i oddaje coraz więcej w ręce OBCYCH.Organizatorzy tego rankingu powinni zapytać mieszkańców co sądzą o prezydencie i jego "osiągnięciach".
I bardzo dobrze, że przyjeżdżają tutaj młodzi, energiczni ludzie z Ukrainy, skoro Polacy wyjeżdżają.
Inteligentni mieszkańcy wiedzą o kogo chodzi.
Kpina i śmiech na sali.Moje dzieci juz dawno wyjechały bo w tym grajdole bez kina i z kałużą zamiast basenu czuły się jak ludzie na zadupiu
Nagrodzony chyba za to że młodzi ludzie wyjechali do większych miast i za granice, bezrobocie jakie było takie jest.?
A wielu ludzi wyjechało, bo tego dobrobytu który stworzył już znieść nie mogli.
Porządek w miscie jak u biednego chlopa na budowie