Reklama

Gotówka ukryta w bagażu

Próbę przewozu prawie 68 tys. zł. udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Medyce. Ponad 15 tys. euro było ukrytych w bagażu podróżnym.

38-latka, która przed podróżą nie złożyła odpowiedniej deklaracji dewizowej tłumaczyła, że środki te były z przeznaczeniem „na życie”. To jednak nie zwalniało jej z obowiązku zgłoszenia przewożenia takiej ilości dewiz.

Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 8 tys. zł. KAS przypomina: „Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach, wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, ma obowiązek pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama