Próbę przewozu prawie 68 tys. zł. udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Medyce. Ponad 15 tys. euro było ukrytych w bagażu podróżnym.
38-latka, która przed podróżą nie złożyła odpowiedniej deklaracji dewizowej tłumaczyła, że środki te były z przeznaczeniem „na życie”. To jednak nie zwalniało jej z obowiązku zgłoszenia przewożenia takiej ilości dewiz.
Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 8 tys. zł. KAS przypomina: „Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach, wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, ma obowiązek pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze