W Nowej Sarzynie odbyły się mistrzostwa Podkarpacia kadetów. W imprezie wzięła udział trójka reprezentantów Nurtu Przemyśl: Aleksandra Makar, Wiktor Iwaniuch oraz Gracjan Dębski. Spisali się rewelacyjnie, zdobywając łącznie aż 8 medali: jeden złoty, pięć srebrnych oraz dwa brązowe.
A. Makar w grze pojedynczej wygrała w półfinale Mają Wojtyłą (AZS Politechnika Rzeszów), w finale zaś musiała uznać wyższość Zuzanny Kwaśnickiej (UKS MOSiR Dukla), zostając wicemistrzynią Podkarpacia kadetek. W grze podwójnej, grając w parze z Anną Rogalą (AZS Politechnika Rzeszów), nie miały sobie równych. Pokonały pewnie wszystkie duety, zostając złotymi medalistkami mistrzostw. W drodze do tego pokonały parę Elżbieta Wołczasta/Emilia Okruch (MLKS Gminy Leżajsk), w półfinale ograły parę Lena Dołżycka (Pionier Średnia Wieś)/Julia Gątarz (Gim-Tim 5 Stalowa Wola). W finale wygrały z parą Z. Kwaśnicka/M. Wojtyła.
W. Iwaniuch w II rundzie turnieju singlistów pokonał Aleksandra Łukasika (Gim-Tim 5 Stalowa Wola), w trzeciej rundzie wygrał z Pawłem Goleniem (KSTS Krosno). W ćwierćfinale ograł Filipa Wojcika (KSTS Krosno). W półfinale pokonał kolegę klubowego G. Dębskiego. W meczu finałowym nieznacznie przegrał z Sebastianem Musiałem (AZS Politechnika Rzeszów), zostając tym samym wicemistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej. Drugi srebrny medal zdobył w grze podwójnej, grając w parze z G. Dębskim. W ćwierćfinale pokonali parę Rafał Pach/Przemysław Pach (ATS Bingo Ropczyce), w półfinale ograli zawodników KSTS Krosno Marcel Wintera i Pawła Golenia. W finale przegrali z parą Sebastian Musiał/Miłosz Wanielista (AZS Politechnika Rzeszów).
Trzeci medal, tym razem brązowy, Wiktor zdobył w grze mieszanej, grając w duecie z Z. Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla). W 1/8 finału uporali się z reprezentantami Gim-Tim 5 Stalowa Wola – Szymonem Dylem i Karoliną Gątarz. W ćwierćfinale ograli parę Miłosz Wanielista (Politechnika Rzeszów)/Lena Dołżycka (Pionier Średnia Wieś). W półfinale musieli uznać wyższość pary AZS Politechnika Rzeszów – Sebastian Musiał/Anna Rogala.
G. Dębski w drodze do brązowego medalu w singlu pokonał pewnie po kolejno: Marcela Hocyka (LKS Parnas Stara Wieś), Bartosza Stańkę (PUKS Arka Łętownia) oraz Marcela Wintera (KSTS Krosno). W półfinale – o czym już wspomnieliśmy – uległ koledze z Nurtu W. Iwaniuchowi.
Dwa kolejne medale, tym razem srebrne, Gracjan zdobył w grze podwójnej w parze z W. Iwaniuchem oraz w grze mieszanej w parze z Mają Wojtyłą (Politechnika Rzeszów). W 1/8 finału wygrali z parą Aleksander Łukasik/Julia Gątarz (Gim-Tim 5 Stalowa Wola). W ćwierćfinale ograli parę Filip Wójcik (KSTS Krosno)/Amelia Kramek (Gim-Tim 5 Stalowa). W półfinale pokonali reprezentantów LZS Kąkolówka – Piotra Hubkę i Julię Kozdraś. W finale zaś ulegli parze AZS Politechnika Rzeszów – Sebastian Musiał/Anna Rogala.
Warto dodać, że tak znakomite występy pozwoliły Wiktorowi i Gracjanowi awansować do Mistrzostw Polski Kadetów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Dołączyli tym samym do klubowej koleżanki A. Makar, która awans miała w kieszeni za względu na wysoki ogólnopolski limit punktowy.
Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze