Reklama

Grad medali przemyskiego Nurtu

W Nowej Sarzynie odbyły się mistrzostwa Podkarpacia kadetów. W imprezie wzięła udział trójka reprezentantów Nurtu Przemyśl: Aleksandra Makar, Wiktor Iwaniuch oraz Gracjan Dębski. Spisali się rewelacyjnie, zdobywając łącznie aż 8 medali: jeden złoty, pięć srebrnych oraz dwa brązowe.

A. Makar w grze pojedynczej wygrała w półfinale Mają Wojtyłą (AZS Politechnika Rzeszów), w finale zaś musiała uznać wyższość Zuzanny Kwaśnickiej (UKS MOSiR Dukla), zostając wicemistrzynią Podkarpacia kadetek. W grze podwójnej, grając w parze z Anną Rogalą (AZS Politechnika Rzeszów), nie miały sobie równych. Pokonały pewnie wszystkie duety, zostając złotymi medalistkami mistrzostw. W drodze do tego pokonały parę Elżbieta Wołczasta/Emilia Okruch (MLKS Gminy Leżajsk), w półfinale ograły parę Lena Dołżycka (Pionier Średnia Wieś)/Julia Gątarz (Gim-Tim 5 Stalowa Wola). W finale wygrały z parą Z. Kwaśnicka/M. Wojtyła.

Trzy krążki Wiktora

W. Iwaniuch w II rundzie turnieju singlistów pokonał Aleksandra Łukasika (Gim-Tim 5 Stalowa Wola), w trzeciej rundzie wygrał z Pawłem Goleniem (KSTS Krosno). W ćwierćfinale ograł Filipa Wojcika (KSTS Krosno). W półfinale pokonał kolegę klubowego G. Dębskiego. W meczu finałowym nieznacznie przegrał z Sebastianem Musiałem (AZS Politechnika Rzeszów), zostając tym samym wicemistrzem Podkarpacia w grze pojedynczej. Drugi srebrny medal zdobył w grze podwójnej, grając w parze z G. Dębskim. W ćwierćfinale pokonali parę Rafał Pach/Przemysław Pach (ATS Bingo Ropczyce), w półfinale ograli zawodników KSTS Krosno Marcel Wintera i Pawła Golenia. W finale przegrali z parą Sebastian Musiał/Miłosz Wanielista (AZS Politechnika Rzeszów).

Reklama

Trzeci medal, tym razem brązowy, Wiktor zdobył w grze mieszanej, grając w duecie z Z. Kwaśnicką (UKS MOSiR Dukla). W 1/8 finału uporali się z reprezentantami Gim-Tim 5 Stalowa Wola – Szymonem Dylem i Karoliną Gątarz. W ćwierćfinale ograli parę Miłosz Wanielista (Politechnika Rzeszów)/Lena Dołżycka (Pionier Średnia Wieś). W półfinale musieli uznać wyższość pary AZS Politechnika Rzeszów – Sebastian Musiał/Anna Rogala.

Trzy medale Gracjana

G. Dębski w drodze do brązowego medalu w singlu pokonał pewnie po kolejno: Marcela Hocyka (LKS Parnas Stara Wieś), Bartosza Stańkę (PUKS Arka Łętownia) oraz Marcela Wintera (KSTS Krosno). W półfinale – o czym już wspomnieliśmy – uległ koledze z Nurtu W. Iwaniuchowi.

Reklama

Dwa kolejne medale, tym razem srebrne, Gracjan zdobył w grze podwójnej w parze z W. Iwaniuchem oraz w grze mieszanej w parze z Mają Wojtyłą (Politechnika Rzeszów). W 1/8 finału wygrali z parą Aleksander Łukasik/Julia Gątarz (Gim-Tim 5 Stalowa Wola). W ćwierćfinale ograli parę Filip Wójcik (KSTS Krosno)/Amelia Kramek (Gim-Tim 5 Stalowa). W półfinale pokonali reprezentantów LZS Kąkolówka – Piotra Hubkę i Julię Kozdraś. W finale zaś ulegli parze AZS Politechnika Rzeszów – Sebastian Musiał/Anna Rogala.

Warto dodać, że tak znakomite występy pozwoliły Wiktorowi i Gracjanowi awansować do Mistrzostw Polski Kadetów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. Dołączyli tym samym do klubowej koleżanki A. Makar, która awans miała w kieszeni za względu na wysoki ogólnopolski limit punktowy.

Reklama

Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/05/2024 14:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama