Miało być krótko i szybko, bo program ostatniej sesji (25 maja br.) Rady Miejskiej w Przemyślu nie powalał na kolana. Wydawało się, że wszystkie proponowane projekty uchwał przejdą przez problemu. I tak było, ale pieprz pojawił się na sali obrad przemyskiego magistratu, kiedy na mównicy pojawił się radny Tomasz Schabowski (PO). Zarzucił radnym Robertowi Balowi (Regia Civitas) i Maciejowi Kamińskiemu (PiS) brak etyki i moralności. Obaj, będąc radnymi, kandydują do Rady Nadzorczej Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Najpierw radni koalicji przyjęli Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przemyśla, błyskawicznie odrzucając jedną po drugiej uwagi mieszkańców miasta, firm i instytucji. Jeśli te wyniknęły z konsultacji społecznych, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że były to kabaretowe konsultacje. Potem szybko przyjęli „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016 – 2023” zatwierdzili roczne sprawozdanie finansowe Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego oraz Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „Zamek” za rok 2016. Klepnęli kilka zmian w budżecie i przyszła pora na wystąpienia, interpelacje, wnioski i zapytania radnych[paywall].
W stosunku do dłużników PSM sądy wielokrotnie orzekają eksmisję do lokalu socjalnego, które przyznaje miasto. W przypadku braku lokali socjalnych w zasobach mieszkaniowych miasto jest zobowiązane do zapłaty na rzecz spółdzielni odszkodowania, co w znacznym stopniu obciąża budżet miasta. Czyich wówczas interesów obaj panowie będą strzec? Czy działanie w interesie PSM-u jako członek rady nadzorczej nie stoi w sprzeczności i w opozycji do interesu publicznego, jakim jest interes i finanse Gminy Miejskiej Przemyśl? Członkowie rady i zarządu nie mogą zajmować się interesami konkurencyjnymi wobec spółdzielni. Naruszenie zakazu konkurencji stanowi podstawę odwołania członka rady lub zarządu oraz powoduje inne skutki prawne przewidziane w odrębnych przepisach. Mam obawy, że radni nie będą mieli czasu na realizowanie swoich obowiązków związanych z wykonaniem mandatu. Dodam tylko, że jako członkowie rady nadzorczej będą otrzymywać za swą pracę zapłatę („szeregowy” członek RN PSM otrzymuje ok. 500 – 600 zł miesięcznie – przyp. aut.) – powiedział T. Schabowski.
Jego zdaniem, wiceprzewodniczący rady miasta, przewodniczący klubu Regia Civitas jest odpowiedzialny za realizacje budżetu, za finanse publiczne, reprezentuje radę na zewnątrz. Zapowiedział, że Klub Radnych PO złoży wniosek o odwołanie Roberta Bala z funkcji wiceprzewodniczącego rady miejskiej.
– PSM nie jest spółką miejską. Nie robimy nic niezgodnego z prawem. Nie łamiemy żadnych przepisów. Nie widzę w tym także żadnych niemoralnych czy nieetycznych przesłanek. Według mnie niemoralne jest na przykład picie alkoholu na osiedlu czy niestosowane zachowania osoby publicznej w miejscach publicznych. Skoro uzyskałem akceptację członków spółdzielni, nie widzę powodów, aby nie kandydować do rady nadzorczej. Widocznie zauważyli u mnie cechy osoby, która udziela się społecznie. To nic dziwnego i sensacyjnego, przecież nawet prezesi spółdzielni mieszkaniowych są radnymi w innych miastach. Problem, o którym mówił pan radny Schabowski, może dotyczyć natomiast jego samego, bo on jest zatrudniony w spółce miejskiej – zripostował Robert Bal (Regia Civitas).
– Dodam tylko, że nie tylko ja i radny Robert Bal kandydujemy do rady nadzorczej. Jest także trzeci radny. To Eugeniusz Strzałkowski. Powinno się mówić tak, jak jest w rzeczywistości. Jeśli chodzi o kwestie moralne czy etyczne, nie widzę w tym nic złego. Ja nikomu nie liczę i nie sprawdzam, kto ma ile zajęć. Niech każdy zajmie się sobą. Prawnie wszystko jest w porządku, więc proponuję, aby każdy zajął się sobą. Chciałbym podkreślić, że to mieszkańcy poparli i podpisali się pod moją kandydaturą, dlatego że chcą zmian i lepszej współpracy z Przemyską Spółdzielnią Mieszkaniową – dodał radny Maciej Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość).
– Zastanawiamy się, czy wystąpienie na sesji akuratnie w momencie wyborów do rady nadzorczej spółdzielni radnego Schabowskiego było przypadkowe? – podsumowali obaj radni.

fot.Paweł Bugira
– Ja nie prowadzę bardzo agresywnej kampanii, nie rozdaję cichaczem jakiś tajemniczych karteluszek, nie mam ulotek wyborczych, wkładanych na siłę do rąk przechodniów – stwierdził radny Eugeniusz Strzałkowski (Prawo i Sprawiedliwość).
Milczący do tej pory radny Eugeniusz Strzałkowski (Prawo i Sprawiedliwość) bardzo dosadnie podsumował całą tę burzę. – Tak, startuję. Startuję, aby być przeciwwagą dla tych dwóch panów radnych, Bala i Kamińskiego! To ludzie poprosili mnie o to, pytając przy okazji, jak to się dzieje, że dwaj wspomniani są kandydatami do rady nadzorczej? Ja nie mam, w przeciwieństwie do tych dwóch panów, swojej grupy szturmowej, która agituje za mną na zebraniu większości osiedli. Ja nie prowadzę bardzo agresywnej kampanii, nie rozdaję cichaczem jakiś tajemniczych karteluszek, nie mam ulotek wyborczych, wkładanych na siłę do rąk przechodniów. Ja nie promuję własnej osoby byle jak i byle gdzie – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie dziwię się że 0 komentarzy totalne olewajstwo. To wszystko tak żałosne jak cały ten Przemyśl i jego "wadze". Ale jacy wyborcy tacy władcy , jaki pan taki kram. Na resztę szkoda czasu i słów..
Na każdej sesji 'pisze się" nowy rozdział "Życia na gorąco!". Co niektórym radnym pomieszało się w głowach z chciwości i pychy! No tak, jasne, jasne... - tak wygląda przedwyborcza walka o Przemyśl!
I bardzo dobrze, moze w koncu radni dadza rade i przebija mur.
Szkoda, że Pan Schabowski nie wymienił jeszcze Pana radnego Strzałkowskiego - przecież on też kandyduje. Czyżby Pan Schabowski objął sobie za główny cel bombardować w/w radnych tylko dlatego, że póki co mają dobre wyniki w wyborach (3 z 5)? Dlaczego Pan Schabowski nie umoralnia radnego Strzałkowskiego? Czy Pan Schabowski ma interes w tym, żeby robić szum? I dlaczego Pan Schabowski tak często lata do siedziby spółdzielni czyt. Prezesa? Czy Panu Schabowskiemu znudziła się praca w wodociągach ?
A to ciekawe, co obserwator napisał- Jak naprawdę jest? A druga sprawa widzę, że Kamiński i Bal w końcu zrobią, to co innym się nie udało przez 20 lat! Brawo, tak trzymać!
hipokryzja pełną gębą, jak nie lewacki ateista to katolik na pokaz, współczuję wszystkim..
a jakim cudem ma do gadania kibol i taxi-men aby kandydować do rady spółdzielni? co oni mają do rady i prezesa, gdy są inicjatorami 3 wspólnot mieszkaniowych w/w spółdzielni? mają na tym interes? mają spółkę z innymi biznes-menami? DOŚĆ NISZCZENIA LOKALNEJ BARDZO DOBRZE DZIAŁAJĄCEJ SPÓŁDZIELNI! A może otrzymują daniny od przemyskich aptek , teraz spółek handlowych? Sponsorują imprezy szkolne, miejskie, itp? Panie Ziobro, Pani Premier, czas zająć się tymi przemytnikami!kontakt@kprm.gov.pl poszedł e mail, dokładny, bardzo szczegółowy http://pk.gov.pl/ szczegóły sprzedaży leków...kancelaria@mz.gov.pl bardzo szczegółowe informacje ze sprzedaży leków w aptekach A C
NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI to jest to teraz i już . Czas najwyższy powiadomić i czas zacząć . Pa AC spokojnej nocy! Zabrali wam koncesję na prowadzenie spółek prawa cywilnego , to teraz zabiorą koncesję na prowadzenie spółek prawa handlowego! Aha szyldy już możecie ściągać , aby ludziom nie mydlić oczu!
beton to ty masz pojebie! mało ci kutafonie
Widzę, że ,,grupy szturmowe" spółdzielni kontratakują.
Pan Kamiński, to już chyba się wszędzie wepchał, gdzie się nie pojawi to zawsze chce być w zarządzie
By przebić jakikolwiek mur mieć należy łeb betonowy zakuty stalowym hełmem. Niech próbują, tylko czy mają owe atrybuty?
Hej Kuleczko - Olgooo głowa nie jest po to, aby włosy rosły jak mawiał pewien Przemyślanin. A dlaczego to zachwycasz się ponad miarę wpisem Obserwatora? Pluciem na Schabowskiego bo robi COŚ na Kazanowie? A czyń podobnie! Od 20 lat KTOŚ chciał i chce rozwalić DOBRZE funkcjonującą instytucję. I się nie udało bo ..............? Bo dobrze funkcjonuje! Nieprawdaż? Włącz zasilanie substancji szarej i podaj może dwa przykłady, które świadczyłyby o złej pracy PSM, no chyżo! "Bój się za każdym razem, kiedy nie mówisz prawdy".
masakra, jeden przepity, a drugi z wzrokiem niezmąconym żadną logiczną myślą.
Panie redaktorze - zmień Pan foto - zgroza, mój pies zaczął wyć
Kim są na zdjęciu ci chłopcy z rumieńcami na policzkach? Jacyś ministranci może?
najgorzej jak tacy młodzi bez doświadczenia życiowego i zawodowego, nie zarządzający do tej pory większym zespołem ludzi, ale należący do przewodniej siły narodu biorą się za takie sprawy o których nie mają pojęcia, ale liczą że załapią się na znów budżetowy niemały grosz będąc członkiem rady nadzorczej spółdzielni
Po raz kolejny ludzie podpisując się innymi nickami toczą heroiczną walkę z kontr opiniami na temat Spółdzielni. Mianowicie chodzi o ,,Ten Sam" i ,,Sonowid". Ludzie każdy ma prawo wypowiadać się według swoich odczuć (po to jest chyba FORUM). Rozumiem, że próbujecie toczyć cyber walkę w sieci, w obronie swojego pracodawcy, ale pamiętajcie, że każde imperium upada. Rozumiem też, że ciężko jest przyjąć w swoje szeregi świeżą krew (czy to radni czy inni) ale trzeba się z tym pogodzić. Mamy demokrację i wybierają ludzie - w tym przypadku mieszkańcy osiedli, a dokładniej mówiąc członkowie PSM, bo prawdopodobnie gdyby głos mieli również mieszkańcy nie będący członkami PSM (moim zdaniem dziwne - przecież każdy płaci czynsz) to byłoby już dawno pozamiatane.Pozdrawiam obrońców SW czyt. Spółdzielni walczącej.
Jak czytam o dobrym zarzadzaniu spoldzielnia to ciarki mi ida po plecach. Od lat nie sa rozwiazywane zadne bolaczki mieszkancow. Prezes zarabia bagatela 20 tys zl wice jakies 14 tys zl, w radzie sa osoby, ktore maja po 80 lat (i to nie sa zarty). Przepraszam, ale czy to jakis wyczyn jesli po 30tu latach spoldzialnia zmieni okna na klatce albo ja pomaluje? To jest to dobre zarzadzanie spoldzielnia? Wiecie, ze w Rzeszowie takie spoldzielnie nabywaja grunty i buduja nowe bloki? Bogaca sie tym samym nie tylko na czynszu - inwestuja i mnoza. Pan Schab i jego giermkowie zniesc tego nie moga, ze ktos w koncu bedzie drugiemu patrzyl na rece.
Popieram przedmówcę. Mieszkam 10 lat na os. Kmiecie. W moim bloku zostały jedynie wymienione drzwi wejściowe, małe okna na klatce schodowej, 1 pomalowano klatkę (kur...a) w grudniu tydzień przed świętami, gdzie smród tanich farb utrzymywał się do połowy stycznia. Tyle. Zapewne ktoś zaraz napisze, że to INWESTYCJA na miano Wa-wy. Nie mam nic do prezesa i jego zastępców.Włos jeży mi się na głowie jak ktoś pisze, że trzeba się znać, że sami bohaterze dzielnie sterują od 20 lat itp. Sprawa tyczy się RADY NADZORCZEJ, a nie prezesa i jemu podwładnych. Skoro obecnie w RN jest np. emerytowany nauczyciel j. polskiego i kur..a jakoś nikt nie pisze, że się nie nadaje lub 4 lata temu też się nie nadawał - zapewne sama FACHURA to o co chodzi.
Przecież o nic nie chodzi tylko o tę dodatkową forsę... Niby skąd mają mieć wiedzę na temat zarządzania/ No skąd???
Tak, ministranci: jeden w Regia Civitas, a drugi w PiS, ale w odłamie jarosławskim. Tu tylko interesuje się dorabianiem.
do gość ...."""""tacy młodzi bez doświadczenia życiowego ........" - ale może bardziej kumaci niż ci co siedzą od szeregu lat we władzach P.Spółdzielni M + Prezes oni już od dawna obrośli w piórka i myślą ,że posadki są dozgonne .Zamiast dbać o dobro spółdzielców, którzy płacą im co miesiąc sowite pensje olewają sprawy nie wgłębiając się np: w rozliczenia centralnego ogrzewania , wynajmują firmę do rozliczania za CO za nasze pieniądze ale czy mają na uwadze dobro spółdzielców NIE , bowiem rozliczenia CO powinno być zróżnicowane w zależności jak usytuowania mieszkania w blokach / od wschodu,zachodu,południa ,północy/ tak stanowi prawo /przelicznik jest kolosalny / , co od początku istnienia w naszych mieszkaniach podzielników ciepła jest POMIJANE i jest IGNOROWANE. Zadam jedno z wielu pytań czy ktoś ze spółdzielców ma pojęcie lub wie ile zarabia spółdzielnia ,czyli my wszyscy na wynajmie lokali ,które należą do NAS nie do prezesa ,rady i całej spółki wyżeraczy ? ,jaki to ma wpływ na obniżanie opłat czynszowych dla wszystkich spółdzielców jakie są zyski z tych wynajmów wie ktoś????? dostał ktoś z was takie rozliczenie??
Przykład marnotrawstwa terenu,który powinien zarabiać pieniądze dla spółdzielców ,którzy bólą podatki zamiast tego jest ""SRALNIA dla psów"" to jest Oś .BIELSKIEGO i jego masa niewykorzystanego terenu ,który jak by tu powstał na nim jeden z sieci super marketów prócz oczywiście "Piotrusia Pana" bo on tu od lat jest panem i władcą handlowym ,ile było by korzyści z takiej inwestycji dla mieszkańców ,którzy płaciliby mniejszy podatek od gruntu bo płacił by go najemca i mieli by możliwość zrobienia normalnych zakupów nie będąc skazanymi tylko na sklep "Piotruś Pan"
Ale Wy ludzie jesteście naiwni. Ci dwaj to karierowicze jakich mało. Pan Maciej dzięki swoim partyjnym korzeniom zmienia pracę jak rękawiczki teraz jest wielki ekspert od lecznictwa. Pan Robert cóż chodzi plotka że ma aspiracje dużo wyższe niż nauczyciel wf. Tak tak dalej na nich głosujcie i właźcie im do tyłka naiwniacy. Pokazują swoje obecności na sesjach. Niech nie będą śmieszni podpisanie się na początku sesji to żadna filozofia, później można robić co się chce po podpisaniu się można zwiać właśnie to jest patologia u naszych wybrańców, że się podpiszą a później wielce pracują dla miasta. Byłem dwa razy na sesji i na 23 radnych później zostało 14 a na początku byli wszyscy i ślicznie się podpisali. I uwaga jednego z tych Panów już pod koniec na niej nie było a więc się dwaj przemyscy Lewandowscy nie chwalcie się tak szczytnie swoją obecnością bo mam nadzieję że kiedyś jakiś rzetelniejszy dziennikarz opiszę tą "społeczną pracę" za grubą kasę bo wielu z nas może tylko pomarzyć o tylu "fuszkach" wielce społecznych, ale nie odnoszę się tutaj tylko do nich żeby nie było dotyczy to niestety większości naszych szacownych Radnych. Także ciemny narodzie nadal kupujcie tych dwóch głosujcie na nich a oni bardzo mądrze to wykorzystują w robieniu swoich karier !
JA SIE PYTAM GDZIE JEST RADA MIASTA?????Wyrok: 912 tys. zł kary! Za ponad 900 tys. zł można zrobić wiele dla mieszkańców. Niestety, żadnych inwestycji za te pieniądze nie będzie. Za nieprawidłową realizację projektu „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Przemyślu” to miasto musi zapłacić ponad 912 tys. zł kary! Decyzja jest nieodwołalna, bo podjął ją Naczelny Sąd Administracyjny.BAL , KAMIŃSKI !!!GDZIE WY BYLIŚCIE???
tak jak napisałem powyżej - brak doświadczenia , brak podstaw ekonomi i zarządzania , brak poczucia winy bo nie moje to środki finansowe, itd itd.
A skąd te wiedzę miała aktualna Rada Nadzorcza, bo raczej nie widzę tam osób uczonych z wielkim doświadczeniem. A skoro jest grono ludzi niezadowolonych, to znaczy że nie wszystko funkcjonuje jak trzeba
Komentując wpis poniżej, myślę, że spółdzielnia łaski nie robi jeśli co jakiś czas coś pomaluje lub wyremontuje, W KOŃCU PŁACIMY NA COŚ TEN FUNDUSZ REMONTOWY. Jak widać po sprawozdaniach większość opłat wnoszonych przez członków spółdzielni idzie na administracje i zarządzanie spółdzielnią. Wiele prac jest przerywanych w połowie, a o nieuczciwości wykonawców to już nawet nie wspomnę. Sama miałam problem z wykonawcami ocieplenia budynku. korzystając z tego, ze pracuje w ciągu dnia położyli nam styropian 5cm!!! zamiast 15cm. Sprawa została zgłoszona do spółdzielni i dopiero po drugiej interwencji raczyli upomnieć wykonawcę.
Jednak nie zarzuci Pan Panu Robertowi, że nic nie robi. Działa i to widać w całym mieście. Jeśli chodzi o Pana radnego z PO to nie widać jego działalności nigdzie poza Kazanowem, a radnym to chyba jest całego miasta.
RADNY TOMASZ SCHABOWSKI WYCIĄGNĄŁ NA WIERZCH TO 'podejrzane etycznie ' działanie.... Dzięki jego czujności sprawa ujrzała światło dzienne!!! Inaczej NIKT nie wiedziałby o całej sprawie! To czujność Radnych z Klubu PO uwypukliła już niejedną sprawę, a idą następne "ciekawe" sprawy!
A gdzie był Radny SCHABOWSKI, bo jak się nie mylę w 2012 roku to Pan Błachowicz był wiceprezydentem, a Pan Schabowski radnym?
Widzadz zdjęcie obu tych Panów Radnym robi mi się niedobrze. Ani jeden ani drugi nie nadaje się do bycia radnym a tym bardziej zasiadać w jakiej kolwiek radzie nadzorczej. Pozatym narazie rada w PSM a później pozbyć się obecnego prezesa i zająć jego stołek to priorytet obu Panów Radnych
Myślę ,że do rady spóldzielni powinni startować ludzie którzy mają minimum pięcioletni staż członkowski . A nie Ci co dopiero zostali członkami i wszystkie rozumy pozjadali .
Panie K a nie jest Pan czasem w zarządzie Radia Rzeszów?oczywiściwe wiemy z czyjego POLECENIA,nie na darmo robił Pan za tło dla Prezydenta
Przy okazji SM. Chciałbym się dowiedzieć ile Baczyk - tak ten sbek i huj mnie obchodzi kim on koorva jest - płaci PSM za blokowanie lokalu po sklepie Centrum na Kmieciach?Dziękuje.
Prostytuować jest się łatwo tylko zrobić coś dla mieszkańców to już wymaga kultury i pomysłu. Wstyd i to wielcy katole którzy ślizgają się gdzie tylko mogą.
A PAN RADNY SCHABOWSKI GDZIE WTEDY BYŁ?????CHYBA NA RÓWNO WINNY Z POZOSTAŁYMI
Bądź pozdrowiony szlachetny i staraj się nie zawracać anus "sonowidowi". Pij dużo wody mineralnej niskosodowej ze zdroju Żywiec!
Frajerze 31.182.222.37 nie podszywaj się pode mnie, bo ci to nie wychodzi.
W takim razie źle myślisz. W regulaminie nie ma słowa o stażu. PODKREŚLAM W REGULAMINIE, który Prezes i pociotki tworzyły lat x temu. Argument godny BIAŁORUSI
Frajera poszukaj sobie w wstępnych i zstępnych! Jak brakuje argumentów to pojawiają się wyzwiska. Z ciebie jest jednak miernota! Pomaluj żwir na pastelowo, co czwarty kamyczek.
dwie nędzne kreatury (!!), ten specjalista od służby zdrowia już dawno powinien znaleźć się na liście Ciompy do zwolnienia, a ten od kijów na ścieżce nad Sanem
Po wyborachPanowie weszli w skład Rady Nadzorczej- ale w pozostałym zakresie mizernie, za mało aby dzielić i obsadzać stanowiska.I dzięki Bogu.
nie chcemy porzadek monte cassino w PSM...
do kolejnego koryta ida nie nawpierda.... sie proste , juz widac po ich rzadzeniu jako radni , znaja sie jak ..... tylko kasa i bzdety jeden dupoliz a drugi katoliban
Oni nie umieją obsługiwać luster, nawet kieszonkowych!
Gdyby nie podpis pod zdjeciami to bym nie poznal tego po lewej - Robercik na permanentnej diecie jest to i z geby mu polecialo.
tylko te osoby które jak piszesz maja po 80 lat wiedzą więcej o spółdzielni niż młodzi gniewni którzy chcą coś zmienić, a sami niedawno zostali członkami spółdzielni. A jak mówi się chodzi o stanowiska dla swoich w spółdzielni. Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę chodzi.
You should actively exercise and have a diet in moderation to have a standard bmi index. bmi calculator
w radach nadzorczych ,spółdzielni ,szpitala itp .......chodzili w marszach pokutnych z alkoholikami ,siedzieli w ławkach kościelnych mieli dużo do roboty ,więc co się dziwisz
This topic is very interesting and I am interested but do not know where to find, thankfully you create this topic, hope everyone will help me 8 ball
Wstyd. Ale z drugiej strony to jest Wasza wina wyborców. Głosujecie cały czas na te same nazwiska. Dobrali się do koryta i teraz doją naszą przemyską kasę. Głosujcie więcej na nich na tych dwóch darmozjadów.
Nie macie wrażenia że oni wyglądają jak ci z Gangu Olsena?
Nie dziwię się że 0 komentarzy totalne olewajstwo. To wszystko tak żałosne jak cały ten Przemyśl i jego "wadze". Ale jacy wyborcy tacy władcy , jaki pan taki kram. Na resztę szkoda czasu i słów..
Na każdej sesji 'pisze się" nowy rozdział "Życia na gorąco!". Co niektórym radnym pomieszało się w głowach z chciwości i pychy! No tak, jasne, jasne... - tak wygląda przedwyborcza walka o Przemyśl!
I bardzo dobrze, moze w koncu radni dadza rade i przebija mur.