Reklama

Grypa nie odpuszcza. Zanotowano trzy przypadki zgonów

Wciąż powiększa się liczba chorych na grypę. Do przychodni zgłaszają się pacjenci uskarżający się na typowe dla tej dolegliwości objawy, do których zaliczają się: wysoka gorączka, bóle kostno-stawowe czy dreszcze.

Na dzień 12 lutego na Podkarpaciu zanotowano 157 potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę, z czego 112 osób wymagało hospitalizacji. Służby prasowe wojewody podkarpackiego poinformowały też o 3 przypadkach zgonów, w tym  jeden miał miejsce z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, jeden z powodu powikłań po grypie, a ostatni był wynikiem chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy. W tym roku dominuje wirus tzw. świńskiej grypy (AH1N1) – 129 potwierdzonych przypadków. Lekarze przestrzegają, by grypę koniecznie wyleżeć w łóżku, bo najgroźniejsze dla organizmu są tak naprawdę pogrypowe powikłania.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama