Wciąż powiększa się liczba chorych na grypę. Do przychodni zgłaszają się pacjenci uskarżający się na typowe dla tej dolegliwości objawy, do których zaliczają się: wysoka gorączka, bóle kostno-stawowe czy dreszcze.
Na dzień 12 lutego na Podkarpaciu zanotowano 157 potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę, z czego 112 osób wymagało hospitalizacji. Służby prasowe wojewody podkarpackiego poinformowały też o 3 przypadkach zgonów, w tym jeden miał miejsce z powodu chorób somatycznych i rozpoznanej grypy, jeden z powodu powikłań po grypie, a ostatni był wynikiem chorób hematologicznych i rozpoznanej grypy. W tym roku dominuje wirus tzw. świńskiej grypy (AH1N1) – 129 potwierdzonych przypadków. Lekarze przestrzegają, by grypę koniecznie wyleżeć w łóżku, bo najgroźniejsze dla organizmu są tak naprawdę pogrypowe powikłania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze