Reklama

Grzegorz Łuczyk nowym dyrektorem MOSiR

07/05/2015 19:45

Grzegorz Łuczyk to sportowiec z wykształcenia i z zamiłowania. Trzy miesiące temu burmistrz ogłosił go pełniącym obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Jego doświadczenie piłkarskie, trenerskie oraz w pracy z młodzieżą przyczyniło się w ostatnim czasie do rozwoju tej jednostki. 28 kwietnia Grzegorz Łuczyk został oficjalnie dyrektorem MOSiR.

Czym przez te 3 miesiące musiał się Pan wykazać, aby teraz oficjalnie zostać dyrektorem?

– Przez ten czas podjąłem szereg działań, które miały pokazać inne oblicze kierowanej przeze mnie jednostki. Rada miasta uchwaliła nowy statut Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zasadniczo zmieniłem cele i zadania stojące przed tą jednostką. W cenniku usług wprowadziłem zasady wynajmowania powierzchni reklamowych na administrowanych obiektach, co da możliwości pozyskiwania wpływów do budżetu miasta. Udało się także wdrożyć [paywall] kilka inicjatyw w zakresie sportu i rekreacji. Mam tu na myśli bezpłatne zajęcia zumby, które cieszą się olbrzymią popularnością, Szachowe Piątki czy nowe imprezy wprowadzone do naszego  kalendarza, takie jak Aktywny Dzień Kobiet oraz Mistrzostwa Przeworska w Wyciskaniu Sztangi.

Reklama

Jakie ma Pan pomysły i plany, które sprawią, że kierowana przez Pana placówka zacznie działać jeszcze prężniej?

– Chcę, by ośrodek w perspektywie dwóch lat spełniał oczekiwania mieszkańców w dziedzinie sportu i rekreacji. Aby ten stan osiągnąć, trzeba podnieść jakość świadczonych usług oraz działać bardziej kreatywnie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może się ograniczać jedynie do administrowania obiektami, musi wykorzystać ich potencjał. Dlatego będziemy inicjować działania mające na celu włączenie mieszkańców do aktywnego życia sportowego.

Reklama

Jak chce Pan zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych?

– Najważniejszą  kwestią jest ścisła współpraca z przedszkolami, szkołami oraz klubami sportowymi z terenu miasta. To  przez te podmioty docieramy do najmłodszych i próbujemy ich zachęcić do uczestnictwa w sporcie. Sporą rolę odrywają także rodzice. Wspólnie możemy oderwać dzieci od komputerów. Przykładem niech będzie nasza najbliższa impreza 23 maja, w ramach akcji „Polska Biega”. Będą w niej rywalizować nawet 3- i 4-latkowie.


Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości