Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jarosławiu wystąpiła do miasta o sprzedaż działki, na której stoi należący do niej Dom Handlowy „Rolnik”. Radni wyrazili zgodę i ponad półhektarowy plac, dzierżawiony do tej pory przez spółdzielnię, zostanie sprzedany.
Położony przy ul. Pruchnickiej w Jarosławiu DH „Rolnik” był jednym z pierwszych sklepów w mieście o dużej powierzchni. Dzisiaj w jego sąsiedztwie powstało centrum handlowe. Działka[paywall], na której stoi, jest własnością miasta i była przekazana w użytkowanie wieczyste spółdzielni. Termin umowy mija w 2096 r. GS wystąpił o sprzedaż, ponieważ jako właściciel będzie miał większe możliwości przy gospodarowaniu terenem. Radni przystali na to, chociaż pojawiły się głosy, czy nie lepiej będzie zachować obecny stan.
– Dziewięć tysięcy złotych, wpływających do miasta z tytułu dzierżawy, wpłacane jest corocznie. Wpływy ze sprzedaży są tylko raz – zauważał radny Mariusz Walter. – Własność działki daje większe możliwości. Dom handlowy potrzebuje remontu. Może rozbudowy. Pozwólmy spółdzielni na realizację planów – odpowiadała Bożena Łanowy. Zwracano też uwagę, by nowy właściciel zachował istniejący pas zieleni od strony ul. Pruchnickiej. Spółdzielnia nie określiła, co planuje robić na działce, gdy stanie się już właścicielem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze