Reklama

Hala dla szkoły, hala dla mieszkańców

20/02/2021 12:06

Przeszło 17 lat szkoła w Rokietnicy Woli czekała na uzupełnienie jej infrastruktury o halę sportową. W końcu się doczekała. Wraz z początkiem roku wystartowała budowa obiektu, który będzie służył zarówno uczniom, jak i mieszańcom. Jego otwarcie planowane jest na czerwiec 2022 roku.

Budowa hali sportowej ma kosztować 2 mln 310 tys. zł. Gmina w zasadzie zapewniła sobie pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia z dotacji zewnętrznych. – Główne fundusze pochodzą z Ministerstwa Sportu. Z tego źródła otrzymaliśmy 1 milion 340 tysięcy złotych[paywall]– informuje wójt gminy Rokitnica Witold Szajny. Kolejny milion to pieniądze z funduszu inwestycji samorządowych oraz tzw. covidowe. Wspomniane 2,3 mln pozwolą jednak tylko na wystawienie samego budynku. – Dochodzi nam wyposażenie obiektu, dosprzętowienie, przewidujemy, że całość zamknie się w kwocie 2,7 – 2,8 miliona – informuje wójt. Brakujących pieniędzy będzie chciał także poszukać na zewnątrz, być może znów w budżecie Ministerstwa Sportu, być może w budżecie Totalizatora Sportowego, w najgorszym wypadku gmina poszuka ich we własnej „sakiewce”, tym bardziej że jej władze przekonane są co do sensowności tej inwestycji. – 17 lat czekaliśmy na tę halę, tyle lat szkoła działa bez zaplecza sportowego, a jest przecież dość duża. To inwestycja bardzo potrzebna zarówno dzieciom uczęszczających  do tej szkoły, jak i tamtejszej społeczności – stwierdza W. Szajny. – Nie ukrywam, chciałbym, żeby z tego obiektu korzystali też  dorośli mieszkańcy Rokietnicy Woli i młodzież – dodaje.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama