Przeszło 17 lat szkoła w Rokietnicy Woli czekała na uzupełnienie jej infrastruktury o halę sportową. W końcu się doczekała. Wraz z początkiem roku wystartowała budowa obiektu, który będzie służył zarówno uczniom, jak i mieszańcom. Jego otwarcie planowane jest na czerwiec 2022 roku.
Budowa hali sportowej ma kosztować 2 mln 310 tys. zł. Gmina w zasadzie zapewniła sobie pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia z dotacji zewnętrznych. – Główne fundusze pochodzą z Ministerstwa Sportu. Z tego źródła otrzymaliśmy 1 milion 340 tysięcy złotych[paywall]– informuje wójt gminy Rokitnica Witold Szajny. Kolejny milion to pieniądze z funduszu inwestycji samorządowych oraz tzw. covidowe. Wspomniane 2,3 mln pozwolą jednak tylko na wystawienie samego budynku. – Dochodzi nam wyposażenie obiektu, dosprzętowienie, przewidujemy, że całość zamknie się w kwocie 2,7 – 2,8 miliona – informuje wójt. Brakujących pieniędzy będzie chciał także poszukać na zewnątrz, być może znów w budżecie Ministerstwa Sportu, być może w budżecie Totalizatora Sportowego, w najgorszym wypadku gmina poszuka ich we własnej „sakiewce”, tym bardziej że jej władze przekonane są co do sensowności tej inwestycji. – 17 lat czekaliśmy na tę halę, tyle lat szkoła działa bez zaplecza sportowego, a jest przecież dość duża. To inwestycja bardzo potrzebna zarówno dzieciom uczęszczających do tej szkoły, jak i tamtejszej społeczności – stwierdza W. Szajny. – Nie ukrywam, chciałbym, żeby z tego obiektu korzystali też dorośli mieszkańcy Rokietnicy Woli i młodzież – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze