Reklama

Hala sportowa przy przemyskiej „czternastce” oficjalnie otwarta

Po wielu latach starań najpierw udało się zdobyć pieniądze, potem wybudować, by finalnie – 15 października br. – oddać do użytku piękną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu.

Do oficjalnego otwarcia tego nowoczesnego obiektu miało dojść już w zeszłym roku, ale nie pozwoliły na to obostrzenia epidemiczne. Dzieci przez rok ćwiczyły i trenowały w obieckie. Ale że oficjalne przecięcie wstęgi być musi, więc z tym uroczystym aktem w obecności wielu „ojców” sukcesu dyrekcja placówki poczekała więc kilka miesięcy.

Podobnie rzecz się miała (i ma) z[paywall] kilkoma innymi obiektami w naszym regionie.

Na otwarciu pojawili się ci, którzy pomysł wdrożyli w życie, czyli przede wszystkim były prezydent miasta Robert Choma. Obecni byli także późniejsi realizatorzy inwestycji rozpoczętej przez wspomnianego, czyli obecny prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i jego zastępca Bogusław Świeży.

Nie zabrakło wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha czy werbalnego orędownika powstania hali – posła Marka Rząsy (PO). Byli przemyscy radni, całe grono pedagogiczne i uczniowie. Na uroczystości pojawiła się oczywiście wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt, której lobbowanie w odpowiednim ministerstwie sprawiło, że inwestycja została dofinansowana z pieniędzy rządowych.

Reklama

– Cztery lata temu dwóch przemyskich radnych Maciej Kamiński i Robert Bal zwróciło się do mnie z prośbą o wsparcie wniosku złożonego do Ministerstwa Sportu na sfinansowanie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej numer 14 w Przemyślu. Udało się i bardzo się z tego cieszę. Bardzo się cieszę, że dzieci i młodzież otrzymały zaplecze do treningów i nauki, a kadra nauczycielska zyskała tak potrzebne zaplecze do pracy z uczniami. Nie udałoby się zrealizować tego zadania, gdyby nie życzliwość ówczesnego wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, któremu kolejny raz dziękuję za ogromną życzliwość dla Podkarpacia i potrzeb jego mieszkańców – powiedziała wiceminister A. Schmidt.

Projekt, który opracowała ekipa R. Chomy zakładał budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy. Łączny koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł, z czego – w ramach rządowego programu „Sportowa Polska” – dofinansowanie wyniosło dokładnie 2 mln 199 tys. 747 zł.

Halę wybudowała ekipa Zakładu Usługowo-Remontowo-Budowlanego Antoniego Bara z Przemyśla. Obiekt ma wymiary 40 na 20 metrów i 13,5 m wysokości.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama