Po wielu latach starań najpierw udało się zdobyć pieniądze, potem wybudować, by finalnie – 15 października br. – oddać do użytku piękną halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu.
Do oficjalnego otwarcia tego nowoczesnego obiektu miało dojść już w zeszłym roku, ale nie pozwoliły na to obostrzenia epidemiczne. Dzieci przez rok ćwiczyły i trenowały w obieckie. Ale że oficjalne przecięcie wstęgi być musi, więc z tym uroczystym aktem w obecności wielu „ojców” sukcesu dyrekcja placówki poczekała więc kilka miesięcy.
Podobnie rzecz się miała (i ma) z[paywall] kilkoma innymi obiektami w naszym regionie.
Na otwarciu pojawili się ci, którzy pomysł wdrożyli w życie, czyli przede wszystkim były prezydent miasta Robert Choma. Obecni byli także późniejsi realizatorzy inwestycji rozpoczętej przez wspomnianego, czyli obecny prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i jego zastępca Bogusław Świeży.
Nie zabrakło wicemarszałka województwa podkarpackiego Piotra Pilcha czy werbalnego orędownika powstania hali – posła Marka Rząsy (PO). Byli przemyscy radni, całe grono pedagogiczne i uczniowie. Na uroczystości pojawiła się oczywiście wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt, której lobbowanie w odpowiednim ministerstwie sprawiło, że inwestycja została dofinansowana z pieniędzy rządowych.
– Cztery lata temu dwóch przemyskich radnych Maciej Kamiński i Robert Bal zwróciło się do mnie z prośbą o wsparcie wniosku złożonego do Ministerstwa Sportu na sfinansowanie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej numer 14 w Przemyślu. Udało się i bardzo się z tego cieszę. Bardzo się cieszę, że dzieci i młodzież otrzymały zaplecze do treningów i nauki, a kadra nauczycielska zyskała tak potrzebne zaplecze do pracy z uczniami. Nie udałoby się zrealizować tego zadania, gdyby nie życzliwość ówczesnego wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego, któremu kolejny raz dziękuję za ogromną życzliwość dla Podkarpacia i potrzeb jego mieszkańców – powiedziała wiceminister A. Schmidt.
Projekt, który opracowała ekipa R. Chomy zakładał budowę sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy. Łączny koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł, z czego – w ramach rządowego programu „Sportowa Polska” – dofinansowanie wyniosło dokładnie 2 mln 199 tys. 747 zł.
Halę wybudowała ekipa Zakładu Usługowo-Remontowo-Budowlanego Antoniego Bara z Przemyśla. Obiekt ma wymiary 40 na 20 metrów i 13,5 m wysokości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze