Reklama

Hamryszczak za Chomę? PiS odkrył karty

Zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak (Prawo i Sprawiedliwość) został oficjalnym kandydatem tej partii w nadchodzących wyborach samorządowych. Co zrobi prezydent miasta Robert Choma (Regia Civitas)?

Kandydatów PiS na fotel prezydenta miasta była trójka: Lucyna Podhalicz, Tomasz Zaleszczyk i Janusz Hamryszczak. – Podczas posiedzenia prezydium Zarządu Okręgu numer 22 Prawa i Sprawiedliwości oficjalnym kandydatem na prezydenta Przemyśla został Janusz Hamryszczak. Zarząd zatwierdził jego kandydaturę – poinformowała wicewojewoda podkarpacki, była przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu L. Podhalicz[paywall].

Powtarza się sytuacja sprzed czterech lat. Dokładnie w maju 2014 r. oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej (która wówczas była w koalicji z partią Regia Civitas) został... zastępca prezydenta R. Chomy Wojciech Błachowicz. Rozpoczęły się podchody, nieczysta gra, której finałem była rezygnacja z funkcji W. Błachowicza. – Owszem, sam zrezygnowałem, bo okazało się nagle, że nie ma jakiegokolwiek pola rozmowy. Pan prezydent zaczął odwracać kota ogonem, mówiąc, że nie widzi możliwości współpracy, więc nie miałem wyjścia – stwierdził W. Błachowicz.

Reklama

Choma nie wystartuje!?

– Start w poprzednich wyborach samorządowych moich zastępców był dla mnie wtedy sporym zaskoczeniem, stąd moja zdecydowana reakcja. Zgłoszeniu osoby pana Janusza Hamryszczaka na urząd prezydenta miasta Przemyśla towarzyszyły partnerskie rozmowy i nie była to dla mnie niespodzianka. Co więcej, uważam, że to bardzo dobra  kandydatura – powiedział prezydent R. Choma.

Taka deklaracja może oznaczać jedno: Robert Choma najprawdopodobniej nie będzie kandydował na fotel prezydenta Przemyśla po raz piąty. Więcej, jako niepisany szef Regii Civitas, będzie popierać J. Hamryszczaka. To oznacza również, że nie będzie mu przeszkadzać fakt, że za ścianą będzie – kto wie czy nie – przyszły włodarz miasta...

Reklama

Pytania można mnożyć? Podstawowe brzmi: czy w kuluarach (czytaj: po uroczystościach 3-majowych, bo wówczas doszło do rozmów w tej sprawie z udziałem m.in. Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego) była mowa o starcie R. Chomy z listy Prawa i Sprawiedliwości? Kto będzie kandydatem Regii Civitas w wyborach samorządowych?

Niezręczna sytuacja

– Nie mam co ukrywać: zgodziłem się zostać zastępcą prezydenta miasta z myślą, aby przygotować się na wyższe stanowisko. Jeśli ktoś chce wystartować w biegu, to nie ćwiczy pływania. Co by się działo, gdyby jednak prezydent Choma zdecydował się na start w wyborach? Trudne pytanie. Jesteśmy w koalicji, a moja kandydatura gdzieś tam się już przewijała. Sprzeczności nie widzę, choć z cała pewnością byłaby to trochę niezręczna sytuacja. Jaki mam pomysł na miasto? Jeszcze za wcześnie o tym mówić. Kampania jeszcze się nie zaczęła. Każdy ma jednak swoje przemyślenia. Ja również. Miasto powinno się rozwijać. Musimy przerwać ten krąg niemocy – zdradził J. Hamryszczak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    thendka - niezalogowany 2018-05-15 21:17:15

    Co za głupie pytanie. Co zrobi prezydent Choma? Odpowiadam: to samo co zwykle robi co cztery lata. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LEGIA - niezalogowany 2018-05-15 21:21:45

    Pytanie co zrobią wyborcy? Mam nadzieję, ze nie wybiorą żadnego z nich :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ponury przemyski obserwator - niezalogowany 2018-05-15 21:24:53

    Kolejna fikcja i pic. Przecież ten PIS istnieje tylko teoretycznie , zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka  pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to  bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję. I tu nie pomoże udawanie wybór między dobrze znanymi chorobami , czy zamiana siekierki na kijek , pisiory  przegrają  wszystko i  wszędzie po prostu czas dobrej zmiany minął , zaś pokorna , skromna , pokorna , pracowita i jakaś tam jeszcze biało- czerwona drużyna okazała się zwykła chciwą złą zmiana która zamieniła Polskę podobnie jak Przemyśl w prawdziwą ruinę oczywiście nie taką jak przedstawiała fałszywie nasz kraj na początku kadencji dobra zmiana. I dobrze że to koniec tych dobrych rządów , nierządów , nie wiem jedynie kiedy odbuduje się  prawo ,  prokuraturę  ,  administrację , armię , puszczę  białowieską , stosunki z Unina i innymi krajami , ba nawet stadniny koni też  w ruinie. To musi potrwać a manna unijna już z nieba nie poleci , trzeba będzie zaciskać pasa i znów błagać na kolanach unię o litość i  marną mamonę . No cóż jacy wyborcy takie rządy , jaki pan taki kram. Dlatego zamiana tych dwóch panów jest kolejną fikcją która nic w upadłej mieścinie  nie zmieni , najwyżej nadal  będzie się pogrążać w marazmie i beznadziei .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama