Zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak (Prawo i Sprawiedliwość) został oficjalnym kandydatem tej partii w nadchodzących wyborach samorządowych. Co zrobi prezydent miasta Robert Choma (Regia Civitas)?
Kandydatów PiS na fotel prezydenta miasta była trójka: Lucyna Podhalicz, Tomasz Zaleszczyk i Janusz Hamryszczak. – Podczas posiedzenia prezydium Zarządu Okręgu numer 22 Prawa i Sprawiedliwości oficjalnym kandydatem na prezydenta Przemyśla został Janusz Hamryszczak. Zarząd zatwierdził jego kandydaturę – poinformowała wicewojewoda podkarpacki, była przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu L. Podhalicz[paywall].
Powtarza się sytuacja sprzed czterech lat. Dokładnie w maju 2014 r. oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej (która wówczas była w koalicji z partią Regia Civitas) został... zastępca prezydenta R. Chomy Wojciech Błachowicz. Rozpoczęły się podchody, nieczysta gra, której finałem była rezygnacja z funkcji W. Błachowicza. – Owszem, sam zrezygnowałem, bo okazało się nagle, że nie ma jakiegokolwiek pola rozmowy. Pan prezydent zaczął odwracać kota ogonem, mówiąc, że nie widzi możliwości współpracy, więc nie miałem wyjścia – stwierdził W. Błachowicz.
– Start w poprzednich wyborach samorządowych moich zastępców był dla mnie wtedy sporym zaskoczeniem, stąd moja zdecydowana reakcja. Zgłoszeniu osoby pana Janusza Hamryszczaka na urząd prezydenta miasta Przemyśla towarzyszyły partnerskie rozmowy i nie była to dla mnie niespodzianka. Co więcej, uważam, że to bardzo dobra kandydatura – powiedział prezydent R. Choma.
Taka deklaracja może oznaczać jedno: Robert Choma najprawdopodobniej nie będzie kandydował na fotel prezydenta Przemyśla po raz piąty. Więcej, jako niepisany szef Regii Civitas, będzie popierać J. Hamryszczaka. To oznacza również, że nie będzie mu przeszkadzać fakt, że za ścianą będzie – kto wie czy nie – przyszły włodarz miasta...
Pytania można mnożyć? Podstawowe brzmi: czy w kuluarach (czytaj: po uroczystościach 3-majowych, bo wówczas doszło do rozmów w tej sprawie z udziałem m.in. Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego) była mowa o starcie R. Chomy z listy Prawa i Sprawiedliwości? Kto będzie kandydatem Regii Civitas w wyborach samorządowych?
– Nie mam co ukrywać: zgodziłem się zostać zastępcą prezydenta miasta z myślą, aby przygotować się na wyższe stanowisko. Jeśli ktoś chce wystartować w biegu, to nie ćwiczy pływania. Co by się działo, gdyby jednak prezydent Choma zdecydował się na start w wyborach? Trudne pytanie. Jesteśmy w koalicji, a moja kandydatura gdzieś tam się już przewijała. Sprzeczności nie widzę, choć z cała pewnością byłaby to trochę niezręczna sytuacja. Jaki mam pomysł na miasto? Jeszcze za wcześnie o tym mówić. Kampania jeszcze się nie zaczęła. Każdy ma jednak swoje przemyślenia. Ja również. Miasto powinno się rozwijać. Musimy przerwać ten krąg niemocy – zdradził J. Hamryszczak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co za głupie pytanie. Co zrobi prezydent Choma? Odpowiadam: to samo co zwykle robi co cztery lata.
Pytanie co zrobią wyborcy? Mam nadzieję, ze nie wybiorą żadnego z nich :)
Kolejna fikcja i pic. Przecież ten PIS istnieje tylko teoretycznie , zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję. I tu nie pomoże udawanie wybór między dobrze znanymi chorobami , czy zamiana siekierki na kijek , pisiory przegrają wszystko i wszędzie po prostu czas dobrej zmiany minął , zaś pokorna , skromna , pokorna , pracowita i jakaś tam jeszcze biało- czerwona drużyna okazała się zwykła chciwą złą zmiana która zamieniła Polskę podobnie jak Przemyśl w prawdziwą ruinę oczywiście nie taką jak przedstawiała fałszywie nasz kraj na początku kadencji dobra zmiana. I dobrze że to koniec tych dobrych rządów , nierządów , nie wiem jedynie kiedy odbuduje się prawo , prokuraturę , administrację , armię , puszczę białowieską , stosunki z Unina i innymi krajami , ba nawet stadniny koni też w ruinie. To musi potrwać a manna unijna już z nieba nie poleci , trzeba będzie zaciskać pasa i znów błagać na kolanach unię o litość i marną mamonę . No cóż jacy wyborcy takie rządy , jaki pan taki kram. Dlatego zamiana tych dwóch panów jest kolejną fikcją która nic w upadłej mieścinie nie zmieni , najwyżej nadal będzie się pogrążać w marazmie i beznadziei .
Nie wiem co zrobią wyborcy ale podejrzewam że jak za każdym razem wybiorą to samo. Nie ważne że jest do dupy w mieście ważne że znają kandydata.
Kolejny człowiek demolka będzie prezydentem.
Teraz zagłosuje na ASTERIXA bo nie ma wyboru.Przynajmniej bedzi inaczej.
Jeden i drugi są siebie warci tak jak ten pis
PiS i jego ludzie u władzy to śmierć naszego miasta a w najlepszym razie długa agonia.Ostatnie lata to jednoznacznie pokazują do czego są zdolni.
a co nie widziałeś ile przestępczo-terrorystyczna organizacja PO-PSL przez osiem lat POzwoliła ukraść tylko 250 mld.złotych na samym VAT to dopiero było bezprawie co Ty na to ?
PISoBOLSZEWICKI skansen ma się dobrze.
O nie dalej będzie to samo w Przemyślu ja bym widział na tym stanowisku pana Prezydenta Rzeszowa Ferenca. Bo nasze piękne miasto bez konkretnego gospodarza dalej się będzie cofać .
Schizofrenia paranoidalna to przykra dolegliwość umysłowa, której charakterystycznym objawem są urojenia prześladowcze. Chory nie odbiera otaczającego go świata takim, jakim on jest naprawdę, ale w sposób całkowicie błędny. Co najgorsze te wszystkie omamy i urojenia chory przeżywa, jako otaczającą go rzeczywistość. Szkoda każdej sekundy w Twoim przypadku. Udaj się natychmiast do Jarosławia na Kościuszki do "prewentorium". Nie musisz mieć skierowania od rodzinnego. Z tym schorzeniem przyjmują całodobowo. Nie bój się elektrowstrzasów, bo w Twoim przypadku zastosowana ich znaczna ilość to jedyny dla Ciebie ratunek. Szkoda czasu. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jak już wrócisz do pełnej świadomości to daj "cynę" jak się czujesz. Powodzenia.
Najpierw była zmiana ...... a potem jeszcze były dwie zmiany .......
I wszystkie słuszne. Od lipca Kaczor uwala 20% wynagrodzenia naszemu Chomie, który i tak gdzieś przycumuje do emerytury.
Oczywiście pomysły- "bez żadnego trybu" - szeregowego posła jedynie słusznej partii, są w lot łapane przez klakierów, lizusów i wszelkiej maści oportunistów. Prezes rzekł słowo, a ono stało się faktem. Uwalono wynagrodzenia wszystkim prezydentom, burmistrzom i wójtom.
I to wszystko w ciągu dwóch lat?, a wcześniej to było super?
Spokojnie za to PISoBOLSZEWICKIE miernoty mogą żreć w korycie do woli :
Bardzo dobrze, że uwalono pensje tym cwaniakom i politykierom. Bardzo dobrze...
Tytuł brzmi . Hamryszczak za Chomę . PiS odkrył karty . DO Redaktora "ŻP" , A KIEDY PAN NAPISZE W TYM SAMYM TONIE. KONKRETNIE PO ODKRYŁA KARTY ? CZEKAM , REDAKTORKU , CZEKAM , NA TAKĄ SAMA RETORYKĘ , REDAKTORKU , NIE ŚPIJ , OBUDŻ SIĘ," CZARNY ALIBABO " . TWOIM PSIM OBOWIAZKIEM JEST BEZSTRONNOŚĆ . BEZSTRONNOŚĆ .
Co za głupie pytanie. Co zrobi prezydent Choma? Odpowiadam: to samo co zwykle robi co cztery lata.
Pytanie co zrobią wyborcy? Mam nadzieję, ze nie wybiorą żadnego z nich :)
Kolejna fikcja i pic. Przecież ten PIS istnieje tylko teoretycznie , zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję. I tu nie pomoże udawanie wybór między dobrze znanymi chorobami , czy zamiana siekierki na kijek , pisiory przegrają wszystko i wszędzie po prostu czas dobrej zmiany minął , zaś pokorna , skromna , pokorna , pracowita i jakaś tam jeszcze biało- czerwona drużyna okazała się zwykła chciwą złą zmiana która zamieniła Polskę podobnie jak Przemyśl w prawdziwą ruinę oczywiście nie taką jak przedstawiała fałszywie nasz kraj na początku kadencji dobra zmiana. I dobrze że to koniec tych dobrych rządów , nierządów , nie wiem jedynie kiedy odbuduje się prawo , prokuraturę , administrację , armię , puszczę białowieską , stosunki z Unina i innymi krajami , ba nawet stadniny koni też w ruinie. To musi potrwać a manna unijna już z nieba nie poleci , trzeba będzie zaciskać pasa i znów błagać na kolanach unię o litość i marną mamonę . No cóż jacy wyborcy takie rządy , jaki pan taki kram. Dlatego zamiana tych dwóch panów jest kolejną fikcją która nic w upadłej mieścinie nie zmieni , najwyżej nadal będzie się pogrążać w marazmie i beznadziei .