Reklama

Historyczno-artystyczne atrakcje na Zamku Kazimierzowskim [GALERIA]

23/07/2020 13:45

Kolejny dzień „Historyczno-Artystycznych Wakacji na Zamku” przygotowany i zrealizowany przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK minął według dobrze znanego scenariusza – robimy wszystko, by zabawa była jak najlepsza. Scenariusz ten sam, jednak program – jak każdego kolejnego dnia tego letniego cyklu – był nieco inny. Tak było w miniony wtorek.

Aby dziecięce twarze były roześmiane, a niekiedy wyrażały podziw i zainteresowanie, dwie podstawowe atrakcje związane z tym magicznym miejscem pozostały te same. Jak każdego dnia półkolonijnych, zamkowych zajęć odbył się historyczny spacer z przewodnikiem po zamkowych zakamarkach. Tak jak zawsze była to prawdziwa wycieczka do przeszłości, i tak jak zawsze oprowadzał przewodnik, który potrafi swoimi opowieściami zainteresować nawet najbardziej oporne na takie wydarzenia dzieci. Podczas zwiedzania, w miejscu widokowym baszty wschodniej półkolonistów spotkała miła niespodzianka. „Trafili” na kręcenie materiału wideo do utworów muzycznych przemyskiej, ale z nazwy lwowskiej Kapeli Podwórkowej „Ta Joj”. Było to swoiste spotkanie pokoleń, ponieważ kapela jest już wpisana złotymi zgłoskami w historię naszego miasta. Były również animacje i zabawy, które – to nie jest dla nikogo tajemnicą - dzieci kochają najbardziej. Tak jak zawsze prowadziła je pani, która w pewnym momencie staje się najlepszą przyjaciółką rozbawionej dziatwy.

Nowym, wymiennym „składnikiem” dnia zamkowych atrakcji był element edukacyjny – nauka gry na keyboardzie. Jak się okazało, w ciągu kilkudziesięciu minut (sic) grupa kilkunastu osób może się nauczyć grać fragment utworu muzycznego. Co prawda bardzo krótki i łatwy fragment, ale jednak. Nie bez znaczenia są tu oczywiście umiejętności prowadzącego zajęcia. W tym wypadku była to pani, która ze świetnymi efektami uczy muzyki już… wiele lat. Na zakończenie, jak zwykle, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Z pewnością i tym razem grupa dzieci z półkolonii Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była zadowolona. Można to było wyczytać z radosnych twarzy wracających na posiłek dzieci.


Tomasz Beliński
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama