Reklama

Horynieckie uzdrowisko bogatsze o nowe obiekty, wyposażenie i usługi. Co zyskali kuracjusze? [ZDJĘCIA]

Tradycyjnym przecięciem wstęgi przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Klinicznego Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych przypieczętowano 19 maja całość prac modernizacyjnych, jakie przeszło w ostatnich kilku latach horynieckie uzdrowisko.

Modernizacja starych obiektów, budowa nowych i wyposażenie ich w nowoczesne urządzenia sprawiły, że obecnie Uzdrowisko Horyniec może świadczyć usługi o najwyższym standardzie.

W uroczystości oddania placówki po modernizacji i  prezentacji wykonanych prac udział wzięli między innymi: posłanka Teresa Pamuła, przedstawiciele lokalnego samorządu i służb mundurowych, radny województwa Andrzej Ćwierz, a poświęcenia odnowionego obiektu dokonał biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.

Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań przedstawicielom władz województwa za podjęcie decyzji o wielomilionowych inwestycjach w uzdrowisku. Słowa te wygłosiła prezes uzdrowiska Dorota Czyż, zapewniając, że ma kolejne ciekawe pomysły na rozwój placówki.

Co zyskali kuracjusze?[paywall]

Przede wszystkim nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i nowe wyposażenie pomieszczeń zabiegowych, na które w sumie zostało przeznaczonych ponad 7 mln zł.

Modernizację przeszedł m.in. Zakład Przyrodoleczniczy, od podstaw powstało też Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Dobudowano też nowe skrzydło Domu Zdrojowego. 

Dzięki zmianom podniesiono jakość usług i poszerzono katalog usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu, kardiologicznych i neurologicznych. Udało się też powiększyć dotychczasową bazę noclegową o ponad 115 miejsc i zmodernizować pomieszczenia użytkowe.


Reklama

Zyskają mieszkańcy i kuracjusze

Wszystkie inwestycje realizowane w latach 2018 – 2021 łącznie pochłonęły kwotę 38,6 mln zł. Sfinansowanie prac było możliwe dzięki wsparciu zarządu województwa, który przed laty przejął uzdrowisko od Skarbu Państwa.

Koszty pokryto w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ale też z jej środków własnych. 

– Na inwestycje uzdrowiskowe patrzymy przez pryzmat dbałości o zdrowie i kondycję mieszkańców Podkarpacia. Jak ważne jest lecznictwo uzdrowiskowe, pokazała pandemia, której skutki nadal dotkliwie odczuwamy – mówił podczas uroczystości marszałek województwa Władysław Ortyl. 

Reklama

Wszystkie poczynione inwestycje w przekonaniu władz spółki i władz wojewódzkich będą dobrze służyć zarówno mieszkańcom gminy Horyniec-Zdrój i powiatu lubaczowskiego, jak i wszystkim korzystającym z zabiegów kuracjuszom, doceniającym walory przyrodnicze miejscowości.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama