Tradycyjnym przecięciem wstęgi przed budynkiem Klinicznego Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Narządów Ruchu oraz Klinicznego Centrum Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych przypieczętowano 19 maja całość prac modernizacyjnych, jakie przeszło w ostatnich kilku latach horynieckie uzdrowisko.
Modernizacja starych obiektów, budowa nowych i wyposażenie ich w nowoczesne urządzenia sprawiły, że obecnie Uzdrowisko Horyniec może świadczyć usługi o najwyższym standardzie.
W uroczystości oddania placówki po modernizacji i prezentacji wykonanych prac udział wzięli między innymi: posłanka Teresa Pamuła, przedstawiciele lokalnego samorządu i służb mundurowych, radny województwa Andrzej Ćwierz, a poświęcenia odnowionego obiektu dokonał biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusz Leszczyński.
Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań przedstawicielom władz województwa za podjęcie decyzji o wielomilionowych inwestycjach w uzdrowisku. Słowa te wygłosiła prezes uzdrowiska Dorota Czyż, zapewniając, że ma kolejne ciekawe pomysły na rozwój placówki.
Co zyskali kuracjusze?[paywall]
Przede wszystkim nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i nowe wyposażenie pomieszczeń zabiegowych, na które w sumie zostało przeznaczonych ponad 7 mln zł.
Modernizację przeszedł m.in. Zakład Przyrodoleczniczy, od podstaw powstało też Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Narządów Ruchu oraz Schorzeń Neurologicznych i Kardiologicznych. Dobudowano też nowe skrzydło Domu Zdrojowego.
Dzięki zmianom podniesiono jakość usług i poszerzono katalog usług medycznych o diagnostykę i rehabilitację schorzeń narządów ruchu, kardiologicznych i neurologicznych. Udało się też powiększyć dotychczasową bazę noclegową o ponad 115 miejsc i zmodernizować pomieszczenia użytkowe.
Wszystkie inwestycje realizowane w latach 2018 – 2021 łącznie pochłonęły kwotę 38,6 mln zł. Sfinansowanie prac było możliwe dzięki wsparciu zarządu województwa, który przed laty przejął uzdrowisko od Skarbu Państwa.
Koszty pokryto w głównej mierze dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ale też z jej środków własnych.
– Na inwestycje uzdrowiskowe patrzymy przez pryzmat dbałości o zdrowie i kondycję mieszkańców Podkarpacia. Jak ważne jest lecznictwo uzdrowiskowe, pokazała pandemia, której skutki nadal dotkliwie odczuwamy – mówił podczas uroczystości marszałek województwa Władysław Ortyl.
Wszystkie poczynione inwestycje w przekonaniu władz spółki i władz wojewódzkich będą dobrze służyć zarówno mieszkańcom gminy Horyniec-Zdrój i powiatu lubaczowskiego, jak i wszystkim korzystającym z zabiegów kuracjuszom, doceniającym walory przyrodnicze miejscowości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze