Była łączniczka Armii Krajowej, działaczka społeczna i jednocześnie dwukrotna mistrzyni Polski w tenisie stołowym od rozpoczętego kilka dni temu nowego roku szkolnego patronuje jarosławskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.
Wydarzenie związane z przyjęciem patrona zbiegło się z inauguracją nowego roku szkolnego w murach placówki. Zmarła 3 lata temu Izabela Dzieduszycka, z domu Bojanoska, od teraz stanowić ma inspirację dla kolejnych roczników kształcących się w SMS Jarosław. A o tym, że jest się kim inspirować, zaświadcza historia. Nie bez kozery właśnie ją społeczność jarosławskiej szkoły sportowej wybrało na swoją przewodniczkę. Była zapaloną tenisistką, która fascynację...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze