Po Rybotyczach i Makowej przyszła pora na Huwniki. Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej potrzebnej do budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w tej miejscowości.
Dokumentację przygotuje firma z Warszawy – Zaprojektuj i Wybuduj sp. z o.o. Ma stworzyć odrębny projekt na budowę sieci kanalizacyjnej, odrębny na budowę sieci wodociągowej w Huwnikach. Władze gminy przeznaczyły na ten cel 159 tys. 839 zł.
Kilka tygodni temu wójt M. Śnieżek podpisał umowę na pierwszy[paywall] etap inwestycji pod nazwą „Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Rybotyczach wraz z budową sieci kanalizacyjnej dla miejscowości Rybotycze, Makowa i Gruszowa”.
W jego ramach rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w tej pierwszej miejscowości oraz wybudowana sieć kanalizacyjna wraz z przyłączami w Rybotyczach i Makowej za ponad 7,5 mln zł. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kilbud z Krzemienicy.
W ciągu 12 miesięcy firma ta ma zrealizować I etap rozbudowy i budowy sieci kanalizacyjnej. Do tej pory z nowej sieci kanalizacyjnej w gminie Fredropol skorzystało ponad tysiąc osób.
Wówczas wójt gminy Fredropol powiedział nam: – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na przyłączenie gospodarstw domowych w Darowicach, Koniuszkach i Kniażycach do oczyszczalni w Darowicach. Wiele zależeć będzie od cen materiałów, które w ostatnim czasie wręcz szaleją.
Wyłączając Huwniki, sieci wodociągowo-kanalizacyjnej nie mają jeszcze tylko trzy miejscowości w gminie: Kalwaria Pacławska, Nowosiółki i Nowe Sady.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze