Reklama

Idzie zima. Pomóżmy bezdomnym „braciom mniejszym” ze schroniska w Orzechowcach

Dzięki inicjatywie członków Stowarzyszenia „Przemyskie serca” Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach wzbogaciło się o ponad 4 tony karmy! – Nie znajduję słów na wyrażenie wdzięczności tym chłopakom, którzy z własnej inicjatywy zaangażowali w akcję mnóstwo przyjaciół, znajomych, sklepy, restauratorów, kluby sportowe i inne podmioty – cieszy się kierownik schroniska Przemysław Grządziel.

Akcja zbiórki pożywienia dla bezdomnych psów i kotów, które przebywają w Orzechowcach, pod nazwą „Kilogramy dobra”, trwała kilka tygodni. Zajmowali się nią członkowie Stowarzyszenia „Przemyskie serca”. Łącznie udało się zebrać 4 tony 91 kg karmy! W przedsięwzięcie włączyło się 28 instytucji, przedsiębiorstw, sklepów, firm, klubów, szkół czy osób prywatnych[paywall]. Najwięcej, bo aż 583 kg karmy, zebrała Przemyska Grupa Rowerowa, 341 kg to efekt zbiórki prowadzonej przez Stowarzyszenie „Zmieniamy Przemyśl”, zaś 339 kg dorzucił  Drift&Race Tor Przemyśl (pełna lista darczyńców na facebookowym fanpage’u Schroniska Orzechowce – przyp. aut.).
Finał akcji odbył się 17 listopada br., kiedy do Orzechowiec przyjechał bus wypełniony po sufit jedzeniem dla zwierząt. W rozładunku uczestniczyli m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia „Zmieniamy Przemyśl”, Szlachetnej Paczki Przemyśl, Bowling Clubu JAPA oraz Stowarzyszenia dla Przemyśla „Regia Civitas”.

–W imieniu Stowarzyszenia „Kudłate serce” działającego przy schronisku oraz naszym z całego serca dziękujemy wszystkim za tak wspaniały odzew. Wspólnie pokazaliśmy, że mieszkańcom Przemyśla i okolic los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny – powiedzieli członkowie Stowarzyszenia „Przemyskie serca”.

Reklama

Zarazili pomaganiem innych

– Stowarzyszenie „Przemyskie serca” to grupa chłopaków, którzy nie po raz pierwszy wsparli nasze schronisko. Oprócz karmy lub akcesoriów dla zwierząt, które dzięki nim do nas trafiły, mogliśmy zakupić część wyposażenia powstającego u nas ambulatorium, między innymi stół zabiegowy, lampę bakteriobójczą czy stojak na kroplówki – wyliczył kierownik schroniska Przemysław Grządziel. – Ostatnia akcja przerosła natomiast wszelkie oczekiwania. Oprócz czterech ton karmy za zebrane pieniądze będziemy mogli kupić także specjalistyczne leki i środki weterynaryjne dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Chłopaki zapewniają, że to nie ostatnia taka inicjatywa.Już teraz omawiamy wspólnie remont schroniskowej kuchni – dodał.

Przydadzą się koce, smycze, kuwety…

W schronisku w Orzechowcach znajduje się obecnie ponad 200 zwierząt, przede wszystkim psy i koty. Misją placówki jest nie tylko zapewnienie im jak najlepszych warunków pobytu, ale również poszukiwanie dla nich nowego domu.

Reklama

– Trafiają do nas zwierzęta stare, chore, zaniedbane, w złym stanie zdrowia,. Mamy także dużą liczbę wymagających specjalnej troski kociąt i szczeniaków. Ratowanie ich życia, rehabilitacja, opieka zdrowotna pochłaniają ogromne koszty. Dlatego każda pomoc jest dla nas ważna. Tym bardziej że przed nami najtrudniejszy okres, czyli zima. W schronisku zawsze wówczas bardzo przydatne są: koce, smycze, obroże, szelki, drapaki, kuwety, żwirek dla kotów, ale wciąż także karma sucha i mokra dla psów i kotów, również dla juniorów. Absolutnie nie przyjmujemy natomiast: pościeli, pierzyn, poduszek, gąbek, starych ubrań, które zwierzęta drą na kawałki – wyliczył P. Grządziel.

Apel kierownika

Każdego roku, w porywie chwili, wiele osób decyduje się na przygarnięcie lub kupienie kota lub psa i ofiarowanie go swemu dziecku w ramach świątecznego lub mikołajkowego prezentu. Wiele z tych zwierząt trafia z powrotem do schroniska lub na ulicę. –Apeluję: nie traktujcie zwierzęcia jak zabawki, która może się szybko dziecku znudzić. Pamiętajcie, że posiadanie zwierzęcia to odpowiedzialność za jego życie, obowiązek dbania o jego zdrowie, reagowania na potrzebę miłości i ciepła. Jeśli nie jesteście pewni swych możliwości utrzymania zwierzęcia, nie przygarniajcie go. Zwierzę nie musi cierpieć przez chwilowy kaprys!– zaapelował na koniec kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-25 18:50:12

    BRAWO  WY !!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tsa - niezalogowany 2019-11-25 19:45:22

    ''Mówisz o sobie, kocham zwierzęta, lecz  kiedy jesteś głodnyCzekasz na ciepłe danie ze swojej miłościWtedy nie jest ważne jak trafiła na stółWażne jest by napchać swój żołądekZastygają resztki krwi, tak jak zastyga wyobraźniaSzanse na lepsze jutro eliminuje twoja bierna postawaCzas-biegnie-lata-słońceZabijać! Zabijać! Zabijać! Zabijać!''  YT.COM - FRONTSIDE UCHWYĆ TEN CIEŃ

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tsa - niezalogowany 2019-11-25 19:49:29

    YT.COM - DLACZEGO KOCHAMY PSY JEMY ŚWINIE I ZAKŁADAMY KROWY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama