Reklama

Igor Horków: – Wierzę, że wzajemnie świadczone dobro zostanie z nami na zawsze [WIDEO]

– Dzielmy się dobrymi rzeczami i domagajmy się od polityków wsparcia dla walczącej Ukrainy! – zaapelował na przemyskim Rynku Igor Horków, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu.

26.02.2022. Godzina 15.

Igor Horków, przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce oddział w Przemyślu:

– W imieniu Ukraińców żyjących w Przemyślu i w całej Polsce chciałem bardzo, bardzo serdecznie podziękować, że pomimo tego ogromu tragedii dziejącej się na Ukrainie, tutaj dzieją się wspaniałe rzeczy. Mamy codziennie w Domu Ukraińskim tysiące telefonów z deklaracjami wsparcia i pomocy. Chcemy Państwu za to bardzo podziękować. Za wasze zaangażowanie. Za waszą obecność. Tutaj, w Przemyślu, w szkołach, na granicy, w całej Polsce.

Co kilka minut przychodzą do nas ludzie i pytają „jak możemy pomóc?”. Piszcie e-maile, piszcie petycje do polityków, ambasad wszystkich państw z prośbą o wprowadzenie jak najostrzejszych sankcji wobec Putina i Rosji. Z prośbą, z wymogiem w zasadzie, o odcięcie Rosji od wszelkich powiązań finansowych w zachodem. Tak, żeby wybić wszystkie możliwe zęby rosyjskiemu imperium. To jest w interesie nas wszystkich. Ukrainy, Polski. Polska jest następna. Nie należy do krajów ulubionych przez putinowską potworną maszynę. Także bardzo, bardzo was do tego zachęcam.

Bądźmy aktywni. W internecie, w mediach społecznościowych. Uruchamiajmy dobre wpisy, ze sprawdzonych źródeł. Popierajmy tam Ukrainę i naród ukraiński.

Nie dajmy sobie zamącić w głowie różnym trollom, wpisami internetowymi, które miałyby skłócać nas: Ukraińców i Polaków. To jest bardzo ważne, ponieważ wojna ma też wymiar informacyjny. Informacja jest dzisiaj bardzo ważną zbroją. Dzielmy się dobrymi rzeczami, informujmy o dobrych rzeczach.

Unikajmy wszelkich możliwych prowokacji i apelujmy do polityków o wprowadzenie jak najostrzejszych sankcji. Jeszcze mocniejszych niż te, które zostały wprowadzone do tej pory. I oto, aby Ukrainie została udzielona wszelka pomoc. Nie tylko humanitarna, ale też militarna, dlatego że wojnę można wygrać bronią.

Jeszcze raz Państwu dziękuję i za obecność, i za zaangażowanie. Wierzę, że to wzajemnie świadczone dobro zostanie z nami na zawsze. Dziękuję bardzo.
AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama