„W mieście wielu wspaniałych kościołów, gdzie co chwilę rozbrzmiewa dźwięk starych, wiekowych dzwonów, w sposób szczególny wybrzmiewają słowa Świętego Jana Pawła II: „Dzwony grają hymny chwały na cześć Pana. Również każdy z nas nosi w sobie taki mały dzwonek, który nazywamy sercem”. Mamy więc cichą nadzieję, że i tym razem przemyskie serca nie zawiodą i zabrzmią jednym, zgodnym tonem piękny hymn miłości dla tych, których życie znaczone jest cierpieniem: podopiecznych Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego Betania im. Św. Łazarza w Przemyślu” – przekazują organizatorzy wydarzenia.
A to będzie możliwe w najbliższy piątek, 17 maja o g. 18 w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, gdzie zostanie wystawiona sztuka „Igraszki z diabłem”. Na scenie wystąpią aktorzy Małej Sceny Wielkich Serc działającej przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krośnie.
W sztuce usłyszymy bicie niejednego serca: Królewny Disperandy i jej służącej Kasi, która by dostać chłopa, na którego złożyła podanie w diabelskim młynie, musiała wybrać się do samego piekła. Spokojnie, proszę się nie bać, historia ta skończy się dla niej dobrze, nie tak jak dla świątobliwego ojca Scholastyka, ale o tym musicie się już sami przekonać
Reklama
– zachęcają.
Wystarczy zakupić cegiełkę uprawniającą do wstępu (jej koszt to 10 zł). Można ją nabyć w Archikatedralnym Domu Katolickim „Roma” przy ul. Grodzkiej 11 w Przemyślu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, sobota 9.00 – 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem na Zamku Kazimierzowskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze