Reklama

„Igraszki z diabłem” charytatywnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

„W mieście wielu wspaniałych kościołów, gdzie co chwilę rozbrzmiewa dźwięk starych, wiekowych dzwonów, w sposób szczególny wybrzmiewają słowa Świętego Jana Pawła II: „Dzwony grają hymny chwały na cześć Pana. Również każdy z nas nosi w sobie taki mały dzwonek, który nazywamy sercem”. Mamy więc cichą nadzieję, że i tym razem przemyskie serca nie zawiodą i zabrzmią jednym, zgodnym tonem piękny hymn miłości dla tych, których życie znaczone jest cierpieniem: podopiecznych Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego Betania im. Św. Łazarza w Przemyślu” – przekazują organizatorzy wydarzenia.

A to będzie możliwe w najbliższy piątek, 17 maja o g. 18 w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, gdzie zostanie wystawiona sztuka „Igraszki z diabłem”. Na scenie wystąpią aktorzy Małej Sceny Wielkich Serc działającej przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krośnie. 

W sztuce usłyszymy bicie niejednego serca: Królewny Disperandy i jej służącej Kasi, która by dostać chłopa, na którego złożyła podanie w diabelskim młynie, musiała wybrać się do samego piekła. Spokojnie, proszę się nie bać, historia ta skończy się dla niej dobrze, nie tak jak dla świątobliwego ojca Scholastyka, ale o tym musicie się już sami przekonać

Reklama

– zachęcają.

Jak wesprzeć Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze BETANIA im. Św. Łazarza?

Wystarczy zakupić cegiełkę uprawniającą do wstępu (jej koszt to 10 zł). Można ją nabyć w Archikatedralnym Domu Katolickim „Roma” przy ul. Grodzkiej 11 w Przemyślu od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00, sobota 9.00 – 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem na Zamku Kazimierzowskim.

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/05/2024 09:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama