19 marca już po raz drugi w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu odbył się Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza oraz Podkarpackiego Centrum Mediacji.
W kongresie uczestniczyli: Podkarpacki Kurator Oświaty – Dorota Nowak-Maluchnik, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie –Lucyna Małek-Adamiak, prezes Podkarpackiego Centrum Mediacji – Wiesław Pałka, dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Jarosławiu. Gościem specjalnym była Sędzia Anna Maria Wesołowska, która podkreśliła rolę mediacji w środowisku szkolnym i dzisiejszej rzeczywistości.
Celem II Kongresu Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych było przedstawienie nowoczesnych metod rozwiązywania konfliktów w szkołach, jak również stworzenie przestrzeni do integracji środowiska mediatorów rówieśniczych. W trakcie prelekcji i warsztatów, uczestnicy – w tym dyrektorzy szkół, pedagodzy, psycholodzy oraz uczniowie zaangażowani w działalność Klubów Mediatorów Rówieśniczych – mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o mediacji i wymienić się praktycznymi doświadczeniami. Warsztaty kierowane do młodzieży koncentrowały się na praktycznych aspektach mediacji rówieśniczej, jej roli w zapobieganiu konfliktom oraz budowaniu pozytywnych relacji w środowisku szkolnym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze