Reklama

II Regionalny Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu za nami

01/04/2025 13:01

19 marca już po raz drugi w Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu odbył się Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza oraz Podkarpackiego Centrum Mediacji.

W kongresie uczestniczyli: Podkarpacki Kurator Oświaty – Dorota Nowak-Maluchnik,  starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie –Lucyna Małek-Adamiak, prezes Podkarpackiego Centrum Mediacji – Wiesław Pałka, dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Jarosławiu. Gościem specjalnym była Sędzia Anna Maria Wesołowska, która podkreśliła rolę mediacji w środowisku szkolnym i dzisiejszej rzeczywistości.

Celem II Kongresu Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych było przedstawienie nowoczesnych metod rozwiązywania konfliktów w szkołach, jak również stworzenie przestrzeni do integracji środowiska mediatorów rówieśniczych. W trakcie prelekcji i warsztatów, uczestnicy – w tym dyrektorzy szkół, pedagodzy, psycholodzy oraz uczniowie zaangażowani w działalność Klubów Mediatorów Rówieśniczych – mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o mediacji i wymienić się praktycznymi doświadczeniami. Warsztaty kierowane do młodzieży koncentrowały się na praktycznych aspektach mediacji rówieśniczej, jej roli w zapobieganiu konfliktom oraz budowaniu pozytywnych relacji w środowisku szkolnym.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama