Reklama

III Oleszyce Półmaraton za nami

15/02/2016 19:15

Arnold Perez ze Stalowej Woli najszybciej dobiegł do mety III Oleszyce Półmaratonu. W zawodach Nordic Walking najszybszy był Maciej Pietrasiewicz z Cieszanowa.

Półmaraton został zorganizowany po raz trzeci, a zawody Nordic Walking po raz drugi. Z roku na rok, impreza przyciąga coraz więcej zawodników. – Cieszy nas to, jest to powód do satysfakcji, chociaż wymaga od nas większego nakładu pracy – mówi Zbigniew Dorota, prezes stowarzyszenia Czas na Pomoc, głównego[paywall] organizatora imprezy.
W biegu na dystansie 21,097 rywalizowało 270 osób. Najszybciej, bo z czasem 1:15:36 dobiegł Arnold Perez z KKS Victoria Stalowa Wola. Drugi był Mateusz Rawski (1:17:23), a trzeci Stanisław Ważny (1:18:18) – obaj z Lubaczowa. Wśród kobiet pierwsza była Beata Lange z Biłgoraja (1:35:39), druga – Magdalena Musialik z Rzeszowa (1:36:17), a trzecia Elżbieta Witek z Baryczki.

Zawody Nordic Walking rozgrywano na dystansie 9,4 km. Wystartowało w nich 103 osoby. Jako pierwszy na mecie pojawił się Maciej Pietrasiewicz z Cieszanowa (1:04:46). Na podium znaleźli się również: Beata Łopatkiewicz z Krosna (1:06:16) i Małgorzata Kubiszyn w Wólki Krowickiej (1:06:44).

Organizatorem imprezy było stowarzyszenie „Czas na Pomoc” z Oleszyc oraz Starostwo Powiatowe Lubaczów, Urząd Miasta i Gminy Oleszyce, Nadleśnictwo Oleszyce oraz Urząd Gminy w Starym Dzikowie.


fot.archiwum organizatora
W marszu Nordic Walking najszybszy był Maciej Pietrasiewicz z Cieszanowa.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    aw - niezalogowany 2016-02-16 13:38:36

    super zorganizowany bieg, polecam biegaczom i gratuluję organizatorom

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama