Reklama

In Forteca, czyli moc atrakcji w Duńkowiczkach

23/05/2018 11:30

W ubiegłą niedzielę, 20 maja, na kilkanaście godzin ożył Fort XI, na którym odbywały się manewry forteczne „In Forteca”, zorganizowane przez Urząd Gminy Orły i Starostwo Powiatowe w Przemyślu.

Pierwsi chętni do zabawy pojawili się na forcie już około godziny 15, a ostatni stanowiska bojowe opuścili po północy. Ci, którzy jeszcze tu nie byli, mogli w grupach zwiedzać z przewodnikiem zabytek austriackiej architektury militarnej. Odważni mogli się sprawdzić podczas schodzenia na linie wspinaczkowej.


fot.Jacek Szwic
Można też było sprawdzić celność oka.

Dzieciaki miały do dyspozycji dmuchańce i trampolinę. W programie były występy zespołu z Klubu Garnizonowego w Przemyślu oraz grup Kodo, Simple Music Team i Mus. O osiemnastej w roli gwiazdy wieczoru wystąpił kabaret „Koń Polski”, a wieczorem odbyło się widowisko historyczno-teatralne Ku Niepodległości. 

Odpowiednią atmosferę zapewnili członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Artyleria”, ostrzeliwując fort (na szczęście z armaty małego kalibru). Organizatorzy zadbali o to, żeby napoić spragnionych i nakarmić głodnych, a dla koneserów przygotowano forteczną herbatę.


fot.Jacek Szwic
Odważni mogli się sprawdzić podczas schodzenia na linie wspinaczkowej.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2018-05-23 14:20:58

    Ford nie tak dawno remontowany a już na nim zacieki i odpadający tynk. Dekarz  który  robił  orynnowanie fortu powinien   spalić się ze wstydu.  Ludzie patrzący na te partacka robotę kawałkami tych rynien powinni obić go  po plecach.  Ciekawy jestem co na ten temat powie konserwator zabytków lub też inwestor który zapłacił za tak szpetną robotę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ryu - niezalogowany 2018-05-23 16:09:01

    I to by było na tyle w Przemyślu a ludzie dalej uciekają gdzie mogą za życiem i chlebem .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-05-23 16:09:43

    to był jedno wielkie partactwo a pięniążki poszły .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości