Jeśli władzom miasta uda się pozyskać dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, w budynku przy ulicy Ratuszowej rozpocznie działalność „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji”.
Przez wiele lat w charakterystycznym budynku przy ul. Ratuszowej 10A mieściło się wiele wydziałów przemyskiego urzędu miasta, by wymienić: wydział funduszy europejskich i strategii rozwoju, wydział inwestycji, wydział gospodarki komunalnej, ochrony środowiska i gospodarki odpadami czy wydział spraw społecznych. Swoją siedzibę miał tu również Miejski Rzecznik Konsumentów. Kilka lat temu urzędnicy wyprowadzili się z tamtych lokali[paywall]. Pomysłu na ich zagospodarowanie nie było, do czasu aż ktoś wpadł na pomysł, że mogą służyć np. Przemyskiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości i Innowacji. Ten miał wprawdzie powstać w pawilonie na stoku narciarskim na Zniesieniu, ale na planach się skończyło.
Projekt uchwały w sprawie ulokowania przy Ratuszowej 10A inkubatora pozytywnie przegłosowali przemyscy radni podczas ostatniej (25 stycznia br.) sesji rady miejskiej. – Celem działalności inkubatora będzie wsparcie przedsiębiorców od momentu powstania pomysłu na biznes aż do chwili uzyskania stabilności rynkowej. Zakładany okres to trzy lata – tłumaczy zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak.
W tym czasie przyszli przedsiębiorcy mogliby korzystać z częściowo płatnych usług doradczych, które po upływie wspomnianego okresu byłby już pełnopłatne. Oferta skierowana zostałby do osób z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl (obejmującego miasto oraz gminy: Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl i Żurawica).
– Budowa inkubatora jest bardzo istotna ze względu na wysoki poziom bezrobocia w Przemyślu i gminach ościennych. Zakładamy, że będzie wspomagać w prowadzeniu działalności przedsiębiorców, którzy nie dysponują wiedzą i doświadczeniem umożliwiającym prowadzenie własnej firmy – dodał J. Hamryszczak.
Nie można się oprzeć wrażeniu, że charakter inkubatora będzie porównywalny do działań podejmowanych przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego. Tyle że o nieco mniejszym zasięgu.
W ramach projektu planowany jest remont i przebudowa budynku przy ul. Ratuszowej 10A i dostosowanie lokali do funkcji inkubatora. Na sześciu poziomach doszłoby do prawdziwej budowlanej rewolucji. W piwnicach powstałyby pomieszczenia magazynowe, gospodarcze i techniczne. Na parterze – trzy lokale usługowe z węzłami sanitarnymi, holem, klatką schodową i windą, na I piętrze – sala konferencyjna, szatnia, pomieszczenia socjalne i biurowe, na II i III piętrze – pięć pomieszczeń biurowych, także lokal socjalny i porządkowy, wreszcie na poddaszu – pomieszczenie gospodarcze.
Szacunkowa wartość całego projektu to 4 mln 693 tys. 735 zł, z czego unijne dofinasowanie to kwota 3 mln 188 tys. 170 zł. Oczywiście pod warunkiem, że uda się pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przemyski inkubator czego? Nie wierzę, bo z własnego doświadczenia wiem, że miasto robi wszystko aby zniechęcić przedsiębiorców do inwestycji. Jeżeli się uda, to skończy się inkubatorem urzędniczych intratnych stanowisk do obsługi niczego.
Ale to już jest inkubator urzędniczy kolesiów, garbów i klanów rodzinnych, stanowisk do obsługi niczego.
Moje pytanie , czy ktoś po niemal 4 kadencjach "rządów" tego "gospodarza" i ojca miasta Królewskiego , kolejnych radach wszystkie bezrady a obecna niemal komiczna ma złudzenia że w tym zadupiu cokolwiek będzie , zbuduje , coś wyprodukuje . Podobnie jest od lat z tym inkubatorem , tymi budami na deficytowym od początku stoku , z tym inwestycjami których od początku nie widać , z ta pustą sfrefa niby ekonomiczną , z tymi remontami bazarów i kamienic , z tymi boiskami i halami sportowymi , zespołem basenów , halą sportową , lodowiskami itd. Naprawdę wszystko w tej mieścinie się nie udaje , wszytko nieudane , spieprzone nie potrafią nawet dokończyć tego siedliska syfu zwanego zielonym rynkiem, zaś gdyby nie firma NOVA SA z Gliwic do dzisiaj nie byłoby ani porządnego kina zaś domek zwany Ogrodnika byłby nadal w ruinie podobnie jak cały ten Królewski Przemyśl.
Tiaaa ahhahahhaahhahha ahhahah ahhahha ahhahahah ahhaha
Kto? No kto? Napisze dobry wniosek o dofinansowanie? W Przemyślu?
W Przemyślu może być wakat tylko dla urzędnika ,ale ten jest już ,,oblegany " od ok. 2 lat.
kiedyś byłem dumny że pochodzę z Przemyśla ,teraz się tego wstydzę
Inkubator miał być w pawilonie na stoku. Będzie przy Ratuszowej?Ile jeszcze takich kreteńskich pomysłów wypłynie z przemyskiego ratusza? Co to ma być? co to za pomysł?A może po prostu pan prezydent ruszy tyłki tłustym urzędnikom i zmusi ich do szukania inwestorów na terenie miasta i okolic. Kiedy do tych tępych urzędniczych głów dotrze to ze miejsca pracy w fabrykach przekładają się na realny dochód narodowy a biurokracja ten dochód narodowy zżera .
Przecież takimi akcjami tylko zwiększa się biurokrację, mało dając prawdziwym przedsiębiorcom. A wystarczyłoby po prostu stworzyć bardziej korzystne rozwiązania. Dobrym przykładem są takie giełdy transportowe jak https://gielda.furgonetka.pl/transport gdzie można dawać zlecenia na przewóz. Dzięki temu oszczędziłem już sporo pieniędzy i uważam, że warto mówić o tego typu rzeczach.
Przemyski inkubator czego? Nie wierzę, bo z własnego doświadczenia wiem, że miasto robi wszystko aby zniechęcić przedsiębiorców do inwestycji. Jeżeli się uda, to skończy się inkubatorem urzędniczych intratnych stanowisk do obsługi niczego.
Ale to już jest inkubator urzędniczy kolesiów, garbów i klanów rodzinnych, stanowisk do obsługi niczego.
znając ICH "na pewno sie uda"