Na koniec września br. przewidywany jest finał prac przy budowie sieci szerokopasmowego Internetu na Podkarpaciu w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Intensywne prace trwają m.in. na terenie gmin Krzywcza i Dubiecko.
Przypomnijmy tylko, że Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej, realizowany w Polsce w latach 2007 – 2013, jest programem ponadregionalnym w skali Unii Europejskiej, mającym na celu rozwój społeczno-gospodarczy pięciu województw Polski wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, które w chwili przystąpienia Polski do UE były regionami najsłabiej rozwiniętymi w całej strukturze. Jednym z głównych zadań było „wsparcie budowy infrastruktury teleinformatycznej”, czyli m.in. zapewnienie dostępu do Internetu.
– Od kilku tygodni w kilku miejscowościach przy drodze wojewódzkiej 884 Przemyśl – Domaradz (Ruszelczyce, Babice, Bachórz, Przedmieście Dubieckie – przyp. red.) układane są światłowody. Zastanawiam się, czy będą „odnogi” do innych, położonych dalej od tej trasy? – pyta jeden z naszych Czytelników.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.niech mi ktoś powie coś o Sferii, bo się przymierzam do zmiany dostawcy. Podobno będa wszędzie. Pytanie czy stawiac na młodą firmę,c zy vectra albo netia lesza?
A 3G nie ma w blokach na Rycerskim. Do budy dostawcy z Orange!
lud na podkarpaciu bogobojny to im internet sie fundnie i przemówi toruńczyk do kazdego i pod kazdą strzechę.Ogarnijta sie ludzie bo tu się dzieja wielkie rzeczy -kraj sie stacza,nieprzyjaciel w granicach stoi a,wy tylko internet macie we łbach.już nie wspomnę o braciach islamistach co pchaja się z każdej dziury.My z jedną religia nie mozemy sobie dać rady a, co dopiero jak będzie nowa i zaczna sie opowieści czyje niebo lepsze-zwariować mozna
Unia daje jakies 15 % procent a wyciaga od Polski duzo wiecej. Wystarczy zobaczyc na bilans Polski w UE.
No i gdzie ten internet światłowodowy w gminie Dubiecko wie ktoś? Położyli światłowody i cisza...?
niech mi ktoś powie coś o Sferii, bo się przymierzam do zmiany dostawcy. Podobno będa wszędzie. Pytanie czy stawiac na młodą firmę,c zy vectra albo netia lesza?
A 3G nie ma w blokach na Rycerskim. Do budy dostawcy z Orange!
lud na podkarpaciu bogobojny to im internet sie fundnie i przemówi toruńczyk do kazdego i pod kazdą strzechę.Ogarnijta sie ludzie bo tu się dzieja wielkie rzeczy -kraj sie stacza,nieprzyjaciel w granicach stoi a,wy tylko internet macie we łbach.już nie wspomnę o braciach islamistach co pchaja się z każdej dziury.My z jedną religia nie mozemy sobie dać rady a, co dopiero jak będzie nowa i zaczna sie opowieści czyje niebo lepsze-zwariować mozna