Reklama

Inwestycje w szkołach i przedszkolach

16/01/2017 11:00

Niszczejące elementy infrastruktury szkolnej, a także wymogi sanepidu i straży pożarnej, zmuszają miasto do przeprowadzenia remontów w poszczególnych placówkach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów.

W bieżącym roku zmodernizowany zostanie dach sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Przeworsku, ponieważ obecny przecieka. Podczas grudniowej sesji rady miasta burmistrz Leszek Kisiel podkreślił, że gdy przeprowadzono termomodernizację budynku placówki (w 2013 r. – przyp. red.), nie wymieniono go, choć powinno[paywall] być to zrobione łącznie, w jednym projekcie. W budżecie na rok 2017 przeznaczono na ten cel 90 tys. zł. Pieniądze zostaną również zainwestowane w Szkołę Podstawową nr 3. Decyzją sanepidu parkiet nadaje się już do wymiany. Na to zadanie zabezpieczono 60 tys. zł. W ubiegłym roku w sali gimnastycznej odmalowana została elewacja oraz wymieniono oświetlenie, które było nieadekwatne do wymogów sanepidu.

W bieżącym roku, w trakcie wakacji, ma zostać przebudowany budynek Przedszkola Miejskiego nr 3, głównie klatki schodowe. Jest to związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, które były określone nakazem straży pożarnej. W ubiegłym roku takie prace przeprowadzono w Przedszkolu Miejskim nr 2. Wykonano oświetlenie awaryjne, strefy pożarowe, montaż drzwi przeciwpożarowych oraz kraty oddymiające. Tego typu roboty zostaną także wykonane w Przedszkolu nr 3, a ich koszt wyniesie ok. 50 tys. zł. Natomiast na rok 2018 przewidziane są prace modernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Przeworsku.

Elektroniczne karty dla rodziców

Od stycznia br. ruszył elektroniczny system ewidencji i rozliczania pobytu dziecka w przedszkolach miejskich nr 2 i nr 3. Za pośrednictwem internetu, przy użyciu karty, rodzice będą mogli sprawdzić ilość naliczonych opłat za rzeczywisty czas pobytu dziecka w placówce. Będzie on również rozliczał opłaty za wyżywienie. Poprzez system będzie można  uwzględnić też zniżki z MOPS i karty dużej rodziny. Rodzic przyprowadzający dziecko do przedszkola jest zobowiązany do odbicia specjalnej karty. To samo musi zrobić, kiedy odbiera swoją pociechę. Pierwsze pięć godzin pobytu przedszkolaka w placówce jest bezpłatne. Opłata naliczana jest dopiero za każdą kolejną godzinę. Stawka za godzinę wynosi 1 zł. Karty mają poprawić stan bezpieczeństwa na terenie przedszkoli. Wdrożenie systemu dla każdej z placówek wyniosło 4 tys. zł.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama