Reklama

„Jaga” na powitanie FOGO Ekstraklasy Futsalu

Już 11 lipca br. futsaliści beniaminka FOGO Ekstraklasy Eurobusu Przemyśl rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023 – 2024. Sezonu historycznego, bo pierwszego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Nie się jednak co dziwić, do inauguracji pozostał nieco ponad miesiąc. W pierwszy weekend września (2 lub 3) hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powinna pękać w szwach. Ekipa Roberta Kurosza zmierzy się wówczas z Jagiellonią Futsal Białystok.

Dla prezesa klubu Mariusza Frankowa i trenera Roberta Kurosza priorytetem było utrzymanie składu z poprzedniego sezonu. Po to, aby dać szansę pokazania się na salonach polskiego futsalu wszystkim, którzy ogromną ambicją, wolą walki, sercem wkładanym w grę i efektownością zapracowali na awans do FOGO Ekstraklasy. I to się udało. Zawodnicy, którzy dzielili do tej pory grę w piłkę na zielonej murawie i parkiecie, zdecydowali się na to drugie rozwiązanie. Z zespołu ubyli jedynie Dmytro Syczewskyj i Michael Londono Silva.

Okres przygotowawczy rozpoczął się od testów motorycznych w hali POSiR. Uzyskane wyniki w próbach m.in szybkościowych (pomiar na fotokomórkach), zwinnościowych, mocy kończyn dolnych czy wydolnościowych pozwolą R. Kuroszowi zindywidualizować proces treningowy. Tak, aby jak najlepiej przygotować każdego z zawodników do sezonu, jak również w trakcie jego trwania na bieżąco monitorować parametry całej ekipy. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 18 zawodników (w tym czterech testowanych).

Reklama

– Musieliśmy wiele rzeczy mocno przeorganizować. Jak już wielokrotnie powtarzałem, dla mnie najważniejszą kwestią było utrzymanie trzonu kadry z poprzedniego sezonu. I to się udało, z czego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście cały czas poszukujemy wzmocnień. Pojawili się pierwsi testowani na treningach, wkrótce spodziewamy się również kolejnych graczy, którym będziemy się przyglądać i wówczas podejmiemy ostateczne decyzje odnośnie transferów do naszej drużyny –

powiedział R. Kurosz.

Zespół zasili trzech, czterech nowych zawodników, obcokrajowców. Z zespołem trenowali m.in. futsaliści z Kolumbii i Brazylii. Kolejni zagraniczni gracze, jak wspomniał trener Eurobusu, mają się pojawić w najbliższych dniach. Kadra zespołu będzie zamknięta w połowie sierpnia br.

Reklama

Współpraca z Hotelem Arłamów SA

19 lipca br. przemyślanie trenowali w pięknych obiektach sportowych w Arłamowie. Wiadomo, że do rozpoczęcia sezonu ekipa Eurobusu, raz w tygodniu, będzie tam właśnie trenować. Wiadomo także, iż znana w całej Polsce spółka Hotel Arłamów będzie współpracować w przemyskim zespołem w nadchodzącym sezonie.

– Czujemy już emocje. Chcemy przede wszystkim grać swój futsal i mogę obiecać, że w każdym spotkaniu postaramy się być trudnym przeciwnikiem dla ligowych rywali. Na pewno będziemy chcieli punktować zarówno we własnej hali przy naszych fantastycznych kibicach, ale liczymy też, iż w spotkaniach wyjazdowych stać nas będzie na sprawienie niespodzianek. Wszystko oczywiście zweryfikuje parkiet, więc w chwili obecnej najważniejsze dla nas jest jak najlepsze przygotowanie się do rozgrywek

Reklama

– zapewnił R. Kurosz.

Najpierw „Jaga”, potem Legia

Znany jest już terminarz spotkań FOGO Ekstraklasy Futsalu. Runda zasadnicza rozpocznie się 2 września br., zaś ostatnia kolejka zostanie rozegrana 20 kwietnia 2024 r. Po niej rozpocznie się rywalizacja w fazie play-off, która podobnie jak rok temu zakończy się finałem do trzech zwycięstw. W pierwszym historycznym meczu na najwyższym futsalowym poziomie rozgrywek w Polsce przemyski beniaminek gościć będzie w hali POSiR Jagiellonię Futsal Białystok. W 2. kolejce przemyślanie przejdą jeden z poważniejszych egzaminów, bo zmierzą się w Bielsku-Białej z aktualnym wicemistrzem Polski (łącznie 6-krotnym mistrzem Polski) Rekordem. W 3. kolejce (23 – 24 września br.) natomiast stanął na własnym parkiecie do rywalizacji z Legią Futsal Warszawa. I rundę zmagań zakończą 9 lub 10 grudnia br. wyjazdowym spotkaniem z BSF ABJ Bochnia. II runda rozpocznie się 7 stycznia 2024 r.

Reklama

 

 

FOGO Ekstraklasa Futsalu w sezonie 2023 – 2024 (alfabetycznie):

  • AZS UW Darkomp Wilanów
  • BSF ABJ Bochnia
  • Clearex Chorzów
  • Constract Lubawa (mistrz Polski)
  • Dreman Opole Komprachcice
  • Eurobus Przemyśl (beniaminek)
  • FC Reiter Toruń
  • GI Malepszy Arth Soft Leszno
  • Jagiellonia Futsal Białystok
  • Legia Futsal Warszawa
  • Futsal Piast Gliwice
  • Red Dragons Pniewy
  • Rekord Bielsko-Biała (wicemistrz Polski)
  • Sośnica Gliwice (beniaminek)
  • WE-MET FC Kamienica Królewska (beniaminek)
  • Widzew Łódź
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama