Już 11 lipca br. futsaliści beniaminka FOGO Ekstraklasy Eurobusu Przemyśl rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023 – 2024. Sezonu historycznego, bo pierwszego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Nie się jednak co dziwić, do inauguracji pozostał nieco ponad miesiąc. W pierwszy weekend września (2 lub 3) hala Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powinna pękać w szwach. Ekipa Roberta Kurosza zmierzy się wówczas z Jagiellonią Futsal Białystok.
Dla prezesa klubu Mariusza Frankowa i trenera Roberta Kurosza priorytetem było utrzymanie składu z poprzedniego sezonu. Po to, aby dać szansę pokazania się na salonach polskiego futsalu wszystkim, którzy ogromną ambicją, wolą walki, sercem wkładanym w grę i efektownością zapracowali na awans do FOGO Ekstraklasy. I to się udało. Zawodnicy, którzy dzielili do tej pory grę w piłkę na zielonej murawie i parkiecie, zdecydowali się na to drugie rozwiązanie. Z zespołu ubyli jedynie Dmytro Syczewskyj i Michael Londono Silva.
Okres przygotowawczy rozpoczął się od testów motorycznych w hali POSiR. Uzyskane wyniki w próbach m.in szybkościowych (pomiar na fotokomórkach), zwinnościowych, mocy kończyn dolnych czy wydolnościowych pozwolą R. Kuroszowi zindywidualizować proces treningowy. Tak, aby jak najlepiej przygotować każdego z zawodników do sezonu, jak również w trakcie jego trwania na bieżąco monitorować parametry całej ekipy. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 18 zawodników (w tym czterech testowanych).
– Musieliśmy wiele rzeczy mocno przeorganizować. Jak już wielokrotnie powtarzałem, dla mnie najważniejszą kwestią było utrzymanie trzonu kadry z poprzedniego sezonu. I to się udało, z czego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście cały czas poszukujemy wzmocnień. Pojawili się pierwsi testowani na treningach, wkrótce spodziewamy się również kolejnych graczy, którym będziemy się przyglądać i wówczas podejmiemy ostateczne decyzje odnośnie transferów do naszej drużyny –
powiedział R. Kurosz.
Zespół zasili trzech, czterech nowych zawodników, obcokrajowców. Z zespołem trenowali m.in. futsaliści z Kolumbii i Brazylii. Kolejni zagraniczni gracze, jak wspomniał trener Eurobusu, mają się pojawić w najbliższych dniach. Kadra zespołu będzie zamknięta w połowie sierpnia br.
19 lipca br. przemyślanie trenowali w pięknych obiektach sportowych w Arłamowie. Wiadomo, że do rozpoczęcia sezonu ekipa Eurobusu, raz w tygodniu, będzie tam właśnie trenować. Wiadomo także, iż znana w całej Polsce spółka Hotel Arłamów będzie współpracować w przemyskim zespołem w nadchodzącym sezonie.
– Czujemy już emocje. Chcemy przede wszystkim grać swój futsal i mogę obiecać, że w każdym spotkaniu postaramy się być trudnym przeciwnikiem dla ligowych rywali. Na pewno będziemy chcieli punktować zarówno we własnej hali przy naszych fantastycznych kibicach, ale liczymy też, iż w spotkaniach wyjazdowych stać nas będzie na sprawienie niespodzianek. Wszystko oczywiście zweryfikuje parkiet, więc w chwili obecnej najważniejsze dla nas jest jak najlepsze przygotowanie się do rozgrywek
Reklama
– zapewnił R. Kurosz.
Znany jest już terminarz spotkań FOGO Ekstraklasy Futsalu. Runda zasadnicza rozpocznie się 2 września br., zaś ostatnia kolejka zostanie rozegrana 20 kwietnia 2024 r. Po niej rozpocznie się rywalizacja w fazie play-off, która podobnie jak rok temu zakończy się finałem do trzech zwycięstw. W pierwszym historycznym meczu na najwyższym futsalowym poziomie rozgrywek w Polsce przemyski beniaminek gościć będzie w hali POSiR Jagiellonię Futsal Białystok. W 2. kolejce przemyślanie przejdą jeden z poważniejszych egzaminów, bo zmierzą się w Bielsku-Białej z aktualnym wicemistrzem Polski (łącznie 6-krotnym mistrzem Polski) Rekordem. W 3. kolejce (23 – 24 września br.) natomiast stanął na własnym parkiecie do rywalizacji z Legią Futsal Warszawa. I rundę zmagań zakończą 9 lub 10 grudnia br. wyjazdowym spotkaniem z BSF ABJ Bochnia. II runda rozpocznie się 7 stycznia 2024 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze