Lilie ogrodowe przywędrowały do nas z dalekiej Azji. Szlachetne i eleganckie od dawna zdobiły liczne ogrody w Chinach i Japonii. Doskonale czują się również w naszym klimacie.
Na wiosnę albo jesienią
Zachwycają kolorami i zapachem, delikatną urodą i mnogością odmian. Lilie ogrodowe najlepiej sadzić na wiosnę, kiedy wybór cebulek w sklepach ogrodniczych jest największy. Przy ich zakupie nie warto kierować się jednak okazyjną ceną, ale zwracać uwagę na stan cebul. Powinny być dorodne, jędrne bez widocznych śladów uszkodzeń czy oznak chorób. Szybko ulegają wysuszeniu, dlatego do gruntu sadzimy je najlepiej jeszcze tego samego dnia. Najbardziej mrozoodporne, późnokwitnące gatunki można sadzić już w marcu, z pozostałymi lepiej poczekać nawet do drugiej połowy kwietnia. Jesienny termin sadzenia tych kwiatów rozpoczyna się we wrześniu i trwa do połowy października.
Kochają słońce
Te wytworne kwiaty współgrają kolorystycznie z wieloma bylinami, roślinami jednorocznymi oraz wieloletnimi. Pięknie prezentują się zwłaszcza na tle brązowo-zielonych krzewów liściastych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Świetne porady! Na pewno z nich skorzystam. Właśnie dzisiaj przyszła do mnie przesyłka z Przydomu.pl znalazły się w niej oczywiście wszystkie potrzebne mi nasiona do wysiewu i oczywiście kompostownik. Trzymajcie kciuki bo po raz pierwszy zakładam kompostownik! ;)
Heh, ja Ci powiem, że jeszcze nie znam się na tych ogrodowych sprawach, nie wiem co kiedy sadzić, jak pielęgnować itd... Mam pierwszy rok ogród i dlatego poprosiłam o pomoc projektanta http://lukas-garden.pl/ . On się wszystkim w tym momencie zajmuje - aranżacją , roślinnością itd. Ja się uczę dopiero :)
Świetne porady! Na pewno z nich skorzystam. Właśnie dzisiaj przyszła do mnie przesyłka z Przydomu.pl znalazły się w niej oczywiście wszystkie potrzebne mi nasiona do wysiewu i oczywiście kompostownik. Trzymajcie kciuki bo po raz pierwszy zakładam kompostownik! ;)
Heh, ja Ci powiem, że jeszcze nie znam się na tych ogrodowych sprawach, nie wiem co kiedy sadzić, jak pielęgnować itd... Mam pierwszy rok ogród i dlatego poprosiłam o pomoc projektanta http://lukas-garden.pl/ . On się wszystkim w tym momencie zajmuje - aranżacją , roślinnością itd. Ja się uczę dopiero :)