222 uczniów z klas I – III z 8 szkół podstawowych na terenie gminy Przeworsk bierze udział w darmowej nauce pływania organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Po kursie obejmującym 20 lekcji na basenie w wodzie mają się poczuć bezpiecznie i swobodnie.
Umiejętność pływania powinien posiąść każdy młody człowiek. Z tego założenia wychodzą członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Udało im się wystarać o dotację z Urzędu Gminy Przeworsk w kwocie 47 tys. 900 zł oraz dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 tys. zł. Te pieniądze posłużą do realizacji programu „Jak ryba w wodzie”, w ramach ogólnopolskiego projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” ogłoszonego przez wspomniany resort. Dzięki wspomnianym funduszom w lekcjach nauki pływania weźmie udział młodzież z 8 szkół z terenu gminy Przeworsk. Pierwsze zajęcia już ruszyły i potrwają do listopada br. – Uczniowie szkolą się pod okiem instruktorów na krytej pływalni w Jarosławiu oraz na basenie Szkoły Podstawowej numer 1 w Przeworsku. Każdy uczestnik projektu weźmie udział w 20 lekcjach. Dzięki pieniądzom pozyskanym z ministerstwa oraz dotacji z gminy Przeworsk rodzice nie poniosą żadnych kosztów w związku z uczestnictwem dzieci w zajęciach – informuje prezes zarządu stowarzyszenia Wiesław Bukowski.
W ramach zajęć na basenie uczniowie nie tylko uczą się pływać. Wpajane im są również nawyki bezpiecznego zachowania na basenie i nad wodą. Uczestnictwo w programie to dla nich też okazja o systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i podnoszenia sprawności fizycznej.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze