Reklama

Jak zapowiedziały, tak zrobiły! 4 rezolutne dziewczęta z osiedla Kmiecie podarowały karmę zwierzakom ze schroniska

Cztery przesympatyczne, rezolutne dziewczęta z osiedla Kmiecie w Przemyślu przez kilka wakacyjnych tygodni proponowały przechodniom pyszną, własnoręcznie przygotowywaną lemoniadę. Już wówczas zdecydowały, że napiwki przeznaczą dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na początku września br. dwie z nich odwiedziły Orzechowce. Brawo!

Dwie Zuzie, Kamilę i Judytę można było spotkać w samym centrum osiedla, między blokami numer 76B i 80. Uśmiechnięte, niezwykle grzeczne i rezolutne dziewczęta zdecydowały, że część wakacji, czasu wolnego dla siebie spędzą podług zasady „łączymy przyjemne z pożytecznym”.

Wpadły na pomysł robienia lemoniady. Pomysł został „kupiony” przez chętnych. Oprócz uczciwego zarobku, który przeznaczyły na swoje potrzeby, akcja miała i drugi wymiar. Zdecydowały, że napiwki przeznaczą dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach[paywall].

Reklama

Łącznie zebrały ok. 250 zł. Za całą kwotę kupiły karmę dla zwierząt. Wcześniej mama jednej z dziewczynek napisała do schroniska, pytając, czego potrzebują. Okazało się, że najpilniej potrzeba mokrej karmy w puszkach dla psów dorosłych i juniorów.

– Takie rzeczy trzeba pokazywać i propagować. Pokazywać, bo są wzorem dla innych. Wspaniała inicjatywa tych młodych dziewczynek. Mogły przecież zarobione pieniążki zagospodarować, jak chciały, ale ich serca nakazały się podzielić. Z bezdomnymi zwierzętami. Pięknie dziękujemy za ten wspaniały gest

Reklama

– powiedziała kierownik schroniska w Orzechowcach Joanna Puchalska-Tracz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama