Reklama

Jan Cząstka mistrzem świata!

Przez sześć dni (26 – 31 marca br.) w Toruniu trwały Mistrzostw Świata Weteranów w lekkoatletyce. Jedną z gwiazd był Jan Cząstka z podprzemyskich Ujkowic. Średniodystansowiec wywalczył aż trzy medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Gratulujemy!

Światowy czempionat w Grodzie Kopernika był rekordowy z wielu powodów. Do udziału w nim zgłosiło się w sumie 4 tys. 366 sportowców, czyli o... troje więcej niż na największe dotychczasowe tego typu halowe mistrzostwa, które przed dwoma laty odbyły się w koreańskim Daegu. W wydarzeniu wzięło udział bardzo wielu znanych sportowców. Wśród kilkudziesięciu zgłoszonych olimpijczyków jest aż 28 Polaków. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się m.in.: Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie), Władysław Kozakiewicz (mistrz olimpijski i były rekordzista świata w skoku o tyczce), Sebastian Chmara (mistrz świata i Europy w siedmioboju), Wanda Panfil (jedyna polska mistrzyni świata w maratonie), Urszula Kielan (wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż) czy Ludwika Chewińska (cały czas aktualna rekordzistka kraju w pchnięciu kulą).

Prawdziwych gwiazd nie zabrakło także w reprezentacjach innych krajów. Do rywalizacji stanęli m.in.: Francis Obikwelu (Portugalia, wicemistrz olimpijski z 2004 r. w biegu na 100 metrów, trzykrotny mistrz Europy i aktualny rekordzista Europy na tym dystansie), Christoph Höhne (Niemcy, mistrz olimpijski z 1968 r. i dwukrotny mistrz Europy w chodzie), Mattias Sunneborn (Szwecja, halowy wicemistrz świata i mistrz Europy w skoku w dal), James Beckford (Jamajka, wicemistrz olimpijski z 1996 r., dwukrotny wicemistrz świata i  halowy wicemistrz globu w skoku w dal) czy Kirsten Münchow-Hilbig (Niemcy, brąz igrzysk olimpijskich w rzucie młotem z 2000 roku). Najliczniejszą z ekip jest reprezentacja Polski, która liczy aż 870 zawodniczek i zawodników.

Reklama

Znakomicie w tym gronie zaprezentował się Jan Cząstka. W kategorii wiekowej 60 lat zdobył trzy medale. Ten z najcenniejszego kruszcu w biegu na 800 m z czasem 2:18,31 min. Wyprzedził Amerykanina Jeffa Lindsaya i Nowozelandczyka Iana Caldera. Po srebro sięgnął w reprezentacyjnej sztafecie 4 200 m, mając za partnerów Krzysztofa Zduniaka, Andrzeja Suta i Piotra Kubiczka. Pan Jan biegł na drugiej zmianie. Medal brązowy wywalczył w biegu na 400 m. Z czasem 57,47 s pobił rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

 


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2019-03-31 20:06:06

    Gratulacje dla Pana Jana 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślak - niezalogowany 2019-04-01 10:07:32

    GratulujemyJesteśmy dumniOby więcej takich ludzi było i żeby im się chciało jeszcze coś zrobićPozdrawiamy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    info.thegreatsaver_36 2019-04-15 12:20:38

    Really Awesome. such a helpful to get started for beginners. Easy to understand and learnt lots of things. Thanks for this post sharing. https://thegreatsaver.com/belksurvey-com-belk-survey/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama