Przez sześć dni (26 – 31 marca br.) w Toruniu trwały Mistrzostw Świata Weteranów w lekkoatletyce. Jedną z gwiazd był Jan Cząstka z podprzemyskich Ujkowic. Średniodystansowiec wywalczył aż trzy medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Gratulujemy!
Światowy czempionat w Grodzie Kopernika był rekordowy z wielu powodów. Do udziału w nim zgłosiło się w sumie 4 tys. 366 sportowców, czyli o... troje więcej niż na największe dotychczasowe tego typu halowe mistrzostwa, które przed dwoma laty odbyły się w koreańskim Daegu. W wydarzeniu wzięło udział bardzo wielu znanych sportowców. Wśród kilkudziesięciu zgłoszonych olimpijczyków jest aż 28 Polaków. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się m.in.: Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie), Władysław Kozakiewicz (mistrz olimpijski i były rekordzista świata w skoku o tyczce), Sebastian Chmara (mistrz świata i Europy w siedmioboju), Wanda Panfil (jedyna polska mistrzyni świata w maratonie), Urszula Kielan (wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż) czy Ludwika Chewińska (cały czas aktualna rekordzistka kraju w pchnięciu kulą).
Prawdziwych gwiazd nie zabrakło także w reprezentacjach innych krajów. Do rywalizacji stanęli m.in.: Francis Obikwelu (Portugalia, wicemistrz olimpijski z 2004 r. w biegu na 100 metrów, trzykrotny mistrz Europy i aktualny rekordzista Europy na tym dystansie), Christoph Höhne (Niemcy, mistrz olimpijski z 1968 r. i dwukrotny mistrz Europy w chodzie), Mattias Sunneborn (Szwecja, halowy wicemistrz świata i mistrz Europy w skoku w dal), James Beckford (Jamajka, wicemistrz olimpijski z 1996 r., dwukrotny wicemistrz świata i halowy wicemistrz globu w skoku w dal) czy Kirsten Münchow-Hilbig (Niemcy, brąz igrzysk olimpijskich w rzucie młotem z 2000 roku). Najliczniejszą z ekip jest reprezentacja Polski, która liczy aż 870 zawodniczek i zawodników.
Znakomicie w tym gronie zaprezentował się Jan Cząstka. W kategorii wiekowej 60 lat zdobył trzy medale. Ten z najcenniejszego kruszcu w biegu na 800 m z czasem 2:18,31 min. Wyprzedził Amerykanina Jeffa Lindsaya i Nowozelandczyka Iana Caldera. Po srebro sięgnął w reprezentacyjnej sztafecie 4 200 m, mając za partnerów Krzysztofa Zduniaka, Andrzeja Suta i Piotra Kubiczka. Pan Jan biegł na drugiej zmianie. Medal brązowy wywalczył w biegu na 400 m. Z czasem 57,47 s pobił rekord Polski w tej kategorii wiekowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.GratulujemyJesteśmy dumniOby więcej takich ludzi było i żeby im się chciało jeszcze coś zrobićPozdrawiamy
Really Awesome. such a helpful to get started for beginners. Easy to understand and learnt lots of things. Thanks for this post sharing. https://thegreatsaver.com/belksurvey-com-belk-survey/
Gratulacje dla Pana Jana
GratulujemyJesteśmy dumniOby więcej takich ludzi było i żeby im się chciało jeszcze coś zrobićPozdrawiamy
Really Awesome. such a helpful to get started for beginners. Easy to understand and learnt lots of things. Thanks for this post sharing. https://thegreatsaver.com/belksurvey-com-belk-survey/