„Jarmark Benedyktyński” na dobre zadomowił się w kalendarzu jarosławskich wydarzeń kulturalnych, o czym świadczy najlepiej fakt, że w dniach 18 – 19 września zorganizowany został po raz 10. Mury jarosławskiego opactwa pomieściły blisko 100 wystawców i rzesze zwiedzających. Jarmark w tym roku gościł też dwa wydarzenia towarzyszące: Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz Marsz dla Życia i Rodziny.
Jak zwykle „Jarmark Benedyktyński” był świętem kupców, rzemieślników i kupujących. Na blisko 100 stoiskach można było dostać wszelakie rozmaitości: produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, dewocjonalia[paywall].
Sam jarmark rozpoczął się oficjalnie w sobotnie wczesne popołudnie, 18 bm., wcześniej jednak do południa trwały duchowe spotkania wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym.
W ramach jarmarku odbyła się promocja polskiej żywności, a pierwszego dnia do późnego popołudnia na scenie plenerowej występowały zespoły: ze szkoły podstawowej z Emőd, Apasjonaci, Wierzbianie oraz Akademicy przy Akademii Trzeciego Wieku w Jarosławiu.
W niedzielę, w ramach jarmarku obchodzono Dzień Przyjaźni Polaków, Węgrów i Siedmiogrodzian i z tej też okazji złożono kwiaty pod tablicami księcia Franciszka II Rakoczego.
O g. 14 mszą w kościele Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu rozpoczął się V Jarosławski Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy przeszli ulicami: Grottgera, Traugutta, Siemieńskiego, Pruchnicką, Słowackiego, Grunwaldzką, Lubelską, Pełkińską i Benedyktyńską do opactwa, gdzie w ramach finału marszu zgromadzeni wysłuchali świadectw. Jarmark zakończyła msza święta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze