Reklama

Jarmark połączony ze zbiórką na rzecz ukraińskiej społeczności

O adekwatny do okresu wielkanocnego prawdziwie świąteczny nastrój zadbano w tym roku w Kańczudze. Tutejszy Urząd Miasta i Gminy zaprosił mieszkańców na Jarmark Wielkanocny.

Wydarzenie odbyło się w sercu miejscowości, czyli w Rynku, w dniu 9 kwietnia. Na straganach nie brakowało świątecznych akcesoriów i ozdób, które udekorowały potem wielkanocne stoły.

Jarmarkowi przyświecał w tym roku szczególny cel. Młodzieżowa Rada Miejska, rozprowadzając swoje wielkanocne stroiki, zbierała w ten sposób pieniądze na potrzeby społeczności ukraińskiej.

Organizatorami wydarzenia byli[paywall]: burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy Jan Krupiński oraz szef Kańczuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Baran.

A wśród wystawców byli m.in.: społeczność szkolna z Pantalowic, KGW z Żuklina, Środowiskowy Dom Społeczny z Łopuszki Wielkiej, Dom Senior + z Lipnika, panie Ewa Kozłowska i Maria Szumierz oraz Pasieka „Pszczółka Maja”, Młodzieżowa Rada Miejska z Kańczugi i przedstawiciele firmy oferującej wyroby wikliniarskie z Rudnika n. Sanem.

Atrakcją towarzyszącą były wozy OSP z Kańczugi i Łopuszki Małej, które najmłodsi mogli nie tylko podziwiać, ale dopytać też o szczegóły wyposażenia.


fot.UMiG Kańczuga
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama