O adekwatny do okresu wielkanocnego prawdziwie świąteczny nastrój zadbano w tym roku w Kańczudze. Tutejszy Urząd Miasta i Gminy zaprosił mieszkańców na Jarmark Wielkanocny.
Wydarzenie odbyło się w sercu miejscowości, czyli w Rynku, w dniu 9 kwietnia. Na straganach nie brakowało świątecznych akcesoriów i ozdób, które udekorowały potem wielkanocne stoły.
Jarmarkowi przyświecał w tym roku szczególny cel. Młodzieżowa Rada Miejska, rozprowadzając swoje wielkanocne stroiki, zbierała w ten sposób pieniądze na potrzeby społeczności ukraińskiej.
Organizatorami wydarzenia byli[paywall]: burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło, dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy Jan Krupiński oraz szef Kańczuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Baran.
A wśród wystawców byli m.in.: społeczność szkolna z Pantalowic, KGW z Żuklina, Środowiskowy Dom Społeczny z Łopuszki Wielkiej, Dom Senior + z Lipnika, panie Ewa Kozłowska i Maria Szumierz oraz Pasieka „Pszczółka Maja”, Młodzieżowa Rada Miejska z Kańczugi i przedstawiciele firmy oferującej wyroby wikliniarskie z Rudnika n. Sanem.
Atrakcją towarzyszącą były wozy OSP z Kańczugi i Łopuszki Małej, które najmłodsi mogli nie tylko podziwiać, ale dopytać też o szczegóły wyposażenia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze