Reklama

„Jarosław 2023” powędrował do jarosławskiego „Banacha”!

Wręczenie honorowej nagrody „Jarosława 2023” było wyczekiwanym przez wielu momentem tegorocznych „Dni Jarosławia”. Szczególne wyróżnienie trafiło w tym roku do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha.

 Nagroda Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosław” co roku przyznawana jest za znaczące osiągnięcia na niwie działalności społecznie użytecznej na rzecz lokalnej społeczności. W tym roku to szczególne wyróżnienie trafiło do rąk Adama Tomaszewskiego, dyrektora ZSTiO w Jarosławiu, któremu przy odbiorze nagrody asystowała szkolna delegacja. Wśród reprezentacji „Banacha” nie zabrakło Patryka Harasika, Karoliny Łakomy, Michała Meszki i Filipa Piękosia, których osiągnięcia są dla szkoły i społeczności miasta powodem do dumy. Wyróżnieni nauczyciele placówki to z kolei Artur Tutka i Mariusz Skupień. Nagrodę przyznano za „wybitne osiągnięcia naukowe, nowatorskie metody edukacji oraz promocję Jarosławia i Polski na arenie międzynarodowej”.

Uroczysta gala była okazją do poznania tych mniej i bardziej odległych celów uczniów, ich opinii o szkole i jej nauczycielach. Zdradzili też swoje plany i marzenia. – Staram się, by mój projekt i wszystko nad czym pracuję, pomagało ludziom. W USA miałem okazję spotkać[paywall] wiele osób, które uznają, że właśnie pomaganie innym jest najważniejsze. (…) Miałem okazję wymienić się doświadczeniami, pooglądać projekty z nieco innych dziedzin naukowych, może też się nimi zainspirować. ISEF był, póki co, największą przygodą mojego życia  – mówił o swoim niedawnym sukcesie w Dallas, w Teksasie Filip Piękoś, bohater jednego z naszych niedawnych tekstów. Uczeń „Banacha” odebrał tam prestiżową nagrodę za 3. miejsce w międzynarodowym konkursie naukowym Regeneron ISEF, a także nagrodę specjalną Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników oraz nagrodę Microsoft! Jest autorem spersonalizowanej klawiatury ZHELTA K6, którą można obsługiwać bez użycia rąk czy nóg, używając jedynie przystawki doczołowej umieszczonej na głowie.

Reklama

W gali wręczenia statuetki „Jarosława 2023” wzięli także udział m.in. zastępcy burmistrza Jarosławia, przedstawiciele rady miasta, skarbnik Anna Gołąb, wójt gminy Radymno Bogdan Szylar, a naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Marta Kurpiel i wicedyrektorzy ZSTiO Agata Ostrowska i Krzysztof Czerkas. Nie brakowało też oczywiście najbliższych zdolnych uczniów i mieszkańców miasta.

Wydarzenie uświetnił występ solistek Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej, a na finał zagrał zespół Sun River, którego wokalistka również jest absolwentką jarosławskiego „Banacha”.

Reklama


fot.UM Jarosław
– Staram się, by mój projekt i wszystko nad czym pracuję, pomagało ludziom – mówił ze sceny uczeń ZSTiO Filip Piękoś, prezentując klawiaturę ZHELTA K6 własnego autorstwa, którą można obsługiwać bez użycia rąk czy nóg.


fot.UM Jarosław
Na gali nie brakowało najbliższych zdolnych uczniów i mieszkańców miasta.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama